• برگ برنده در دست كيست؟ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۳
 •  

   

   

   

  دعواي مديران حالا حالاها به آخر نمي‌رسد
  برگ برنده در دست كيست؟
   
   

  بازي ناتمام مديريت شايد به قول خيلي‌ها به سود مخالفان مديرعامل مسكوت مانده باشد اما فعلا برگ برنده در دست رويانيان است؛ حداقل تا روزي كه دوباره شايعه رفتنش را بشنويم. اگر اين اتفاق‌هاي تازه يك سال پيش رخ مي‌داد، بدون شك مديريت محمد رويانيان در لحظه سرنگون شده بود. او اما امروز صدرنشيني پرسپوليس را پشت سر خود دارد و همين، شده برگ برنده‌اش. آنقدر كه رييس هيات مديره- تنها حامي رويانيان در باشگاه- با تكيه به همين صدرنشيني به صراحت از وزير ورزش خواست تا آخر فصل كاري به مديرعامل نداشته باشد تا شانس قهرماني كه بعد از 6 سال به پرسپوليس رو كرده، نسوزد. آقاي مديرعامل هم خوب مي‌دانست كه هيچ منطقي دست بردن در تيم برنده‌اش را نخواهد پذيرفت.
  پس بازي دو سر برد خود را آغاز كرد و اين بار او بود كه براي وزير شرط گذاشت! شرطهايي كاملا همسو با خواسته‌هاي اخيرش كه اگر مقبول بيفتد، همه برنامه‌هاي او را به هدف خواهد رساند. خود رويانيان البته مي‌گويد كه پيشنهادش، هفت نفره شدن هيات مديره با حضور دو عضو جديد بوده، نه بركناري مخالفانش. حال آنكه در پشت پرده، حذف علي پروين و محمد جمشيدي و محمدحسن نامي از هيات مديره را از وزير تقاضا كرده بود؛ به اميد اينكه تشكيلات مديريتي باشگاه را با تفكرات و برنامه‌هاي خودش همراه كرده باشد.
  همين كه از حضور دو فرد متمول در هيات مديره خبر داد، همه ذهن‌ها كشيده شد به سمت حسين هدايتي و بابك زنجاني. بعضي‌ها هم از حضور علي انصاري عضو سابق هيات مديره استقلال در باشگاه پرسپوليس خبر دادند كه البته غير از هدايتي، دو نفر ديگر گزينه مديرعامل نيستند. فرد متمولي كه رويانيان حضورش در هيات‌مديره پرسپوليس را طلب كرده، شخصي است به نام يوسفي. همان خيّري كه قرار بود قسط دوم رضايتنامه محمدرضا خلعتبري را بپردازد و ناپديد شد. اين شخص از هواداران پرسپوليس و ساكن امارات است كه البته ‌ با علي پروين هم رابطه دوستانه‌اي دارد.
  هيچ‌يك از اين متمولها اما تا امروز از وزير تاييديه نگرفته‌اند و چه بسا اصرارهاي مديرعامل بر حضور آنها، خطر تغيير را رنگي تازه ببخشد. تغييري كه شايعه‌ها مي‌گويند منتفي نشده اما وزير آن را گذاشته براي يك موقعيت مناسب‌تر؛ يعني يك وقتي كه رويانيان زير فشار بي‌پولي مجبور به كناره‌گيري دوباره شود. قطع بودجه سالانه پرسپوليس هم مي‌تواند يكي از همين فشارها باشد كه در آن صورت، ورق به سود پرويني‌ها برمي‌گردد و براي پرسپوليس هم چاره‌اي نمي‌ماند جز آويزان شدن به گاو صندوق هدايتي و كوتاه آمدن مقابل نقشه‌هاي پروين!
  اين بازي اما هنوز تمام نشده. فعلا همه عقب نشسته‌اند اما تا كي، معلوم نيست؛ شايد تا آخر فصل و شايد هم تا روزهايي نزديك‌تر. علي دايي اما مي‌تواند پروسه تغيير مديرعامل را تا دورترين زمان ممكن به تاخير بيندازد. كافي است پرسپوليس را تا آخر فصل در صدر جدول نگه دارد و تنها برگ برنده مديرعامل را نسوزاند. هر چند كه از او هم حمايتي نديديم و به قول معروف، با سكوتش پشت رويانيان را خالي كرد! دايي تنها كسي است كه مي‌تواند با به سرانجام رساندن پرسپوليس، پايه‌هاي صندلي مديرعامل را محكم‌تر كند و البته خوب مي‌داند كه براي رسيدن به جام، اندك آرامشي هم لازم است. همان فاكتوري كه از پرسپوليس رخت بربسته و همه، حتي خود پرسپوليسي‌ها از آن غافل‌اند. اين پرسپوليس همه چيز دارد. همه چيز، جز آرامشي كه به خاطر دعواهاي مديريتي سايه‌اش را از سر تيم صدرنشين ليگ برداشته و نگراني را بر جاي آن نشانده است.

  علي دايي اما مي‌تواند پروسه تغيير مديرعامل را تا دورترين زمان ممكن به تاخير بيندازد. كافي است پرسپوليس را تا آخر فصل در صدر جدول نگه دارد و تنها برگ برنده مديرعامل را نسوزاند. هر چند كه از او هم حمايتي نديديم و به قول معروف، با سكوتش پشت رويانيان را خالي كرد! دايي تنها كسي است كه مي‌تواند با به سرانجام رساندن پرسپوليس، پايه‌هاي صندلي مديرعامل را محكم‌تر كند و البته خوب مي‌داند كه براي رسيدن به جام، اندك آرامشي هم لازم است. همان فاكتوري كه از پرسپوليس رخت بربسته و همه، حتي خود پرسپوليسي‌ها از آن غافل‌اند. اين پرسپوليس همه چيز دارد. همه چيز، جز آرامشي كه به خاطر دعواهاي مديريتي سايه‌اش را از سر تيم صدرنشين ليگ برداشته و نگراني را بر جاي آن نشانده است.

   

   

  محمد رويانيان-پرسپوليس -علي پروين-حسين هدايتي - بابك زنجاني-علي انصاري-محمدرضا خلعتبري -مديرعامل پرسپوليس