• افتتاح دومين پيست اسکي صحرانوردي - ۱۳۹۲/۱۰/۰۳
 •  

   

   

   

   

  افتتاح دومين پيست اسکي صحرانوردي و آغاز ليگ اين رشته

   
   

   

  همزمان با گشایش دومین پیست بین المللی اسکی صحرانوردی کشور نخستین دوره لیگ اسکی صحرانوردی و انتخابی المپیک 2014 سوچی روسیه آغاز شد .
  نماینده وزارت ورزش و جوانان در توسعه ورزشهای زمستانی گفت: پیست اسکی کلوپ نور در نزدیکی امام زاده هاشم با وسعت 50هکتاری و ارتفاع بالای 2600 متر از سطح دریا است و ورزشکاران می‌توانند در مسافتهای 10 و 15 کیلومتر اسکی کنند .
  عیسی ساوه شمشکی گفت: علاقمندان به این رشته ورزشی میتوانند در ایام هفته بدون پرداخت ورودی از این پیست استفاده کنند .
  همچنین در نخستین روز لیگ اسکی صحرانوردی کشور و انتخابی المپیک 2014 سوچی روسیه که زیر نظر فدراسیون جهانی آغاز شد در پایان در مسافت 15 کیلومتر ستار صید، یاسین شمشکی وعلیرضا مقدید مقامهای اول تا سوم را بدست آوردند.
  این رقابتها در 3 روز برگزار خواهد شد و در نهایت در هر قسمت مردان و زنان یک نفر برای المپیک سوچی انتخاب خواهند شد.
  سیدمصطفی میرهاشمی سرمربی تیم ملی اسکی صحرانوردی ایران گفت: در این رقابتها 10 ورزشکار مرد و 6 ورزشکار زن به طور حرفه ای مسابقه میدهند.

  پیست کلوپ نور که در فاصله 10 کیلومتری از آبعلی، در شهرستان دماوند و در منطقه امامزاده ‌هاشم (ع) ، مجهز به ماشینبرفکوب مدرن و دارای مسیر تلسکی آلپاین به طول 800 متر و مسیر اسکی صحرانوردی مجزا به طول تقریبی سه کیلومتر است.
  مسیر اسکی صحرانوردی این پیست از سال گذشته به طور مجزا از مسیر اسکی آلپاین در این پیست مشخص شده است که از امتیازات این پیست نسبت به مسیر اسکی صحرانوردی پیست شمشک محسوب می‌شود.
  در آبان امسال و بر اساس برنامه‌ریزی‌های فدراسیون اسکی برای تقویت رشته اسکی صحرانوردی،‌ نماینده فدراسیون جهانی با دعوت ایران از پیست اسکی کلوپ نور بازدید و به مدت یک هفته آن را مورد بررسی قرار داد و در نهایت این پیست را حائز شرایط بین‌المللی دانست.

   

   

   

  پیست بین المللی اسکی صحرانوردی