• هفتـه‌ای که مدعیــان ترسیـدنـد - ۱۳۹۲/۱۱/۰۱
 •  

   

   

   

   

  هفتـه‌ای که مدعیــان ترسیـدنـد  هفته بیست و سوم لیگ برتر درحالی به پایان رسید که همه نگاه‌ها به دربی پایتخت بود. جایی که پرسپولیس و استقلال به نتیجه‌ای جز تساوی صفر-صفر مقابل هم دست نیافتند و باردیگر بازی کسالت‌باری را برای فوتبال ایران پدید آوردند. هفته‌ای که گذشت تمام مدعیان مقابل حریفان خود متوقف شدند تا تیم‌هایی که درمیانه جدول حضور دارند اندکی به وضعیت خود سروسامان دهند. تیم‌هایی همچون ملوان و استقلال خوزستان. درهفته‌ای که گذشت برخلاف هفته قبل شاهد گل‌های آنچنانی در لیگ نبودیم و تیم‌ها بیشتر با احتیاط گام به میدان گذاشتند. حالا مدعیان برای جمع‌آوری امتیازهای قهرمانی چشم به هفته‌های آتی دوخته‌اند.

  بازیکن هفته

  مهدی دغاغله (ملوان) با تقدیر از ابراهیمی (صبا(
  انتخاب بازیکن هفته با دیدن گل‌هایی که مهدی دغاغله برای ملوان در بازی با سایپا به ثمر رساند دشوار نیست. دغاغله 23 ساله نیز همچون یاوری حایز بیشترین آرا بود و توانست بازیکن هفته بیست و سوم لقب بگیرد. البته نباید از بازی خوبی که ابوالفضل ابراهیمی، هافبک میانی صبای قم انجام داد نیز غافل شد. ابراهیمی در واپسین دقایق بازی با تراکتورسازی گل ارزشمندی برای صبا به ثمر رساند و توانست هم تیمش را از شکست و سقوط بیشتر نجات دهد و هم ناکامی دیگری برای تراکتورسازی پدید آورد.

  مربی هفته
  محمود یاوری
  محمود یاوری با جلب تمام آرای تحریریه ایران ورزشی به‌عنوان مربی هفته بیست و سوم برگزیده شد. یاوری در این هفته به بردی ارزشمند دست یافت و موفق شد داماش را در رشت با 3 گل مغلوب کند. این پیروزی می‌تواند انگیزه مضاعفی به یاوری و شاگردانش دهد. درهفته بسیار کم گل لیگ برتری فجر با یاوری بسیار خیره کننده بود. حال از یاوری انتظار می‌رود درهفته‌های آتی نیز همین گونه پراشتها جلوه کند. آیا یاوری می‌تواند فجر را از سقوط به دسته پایین‌تر نجات دهد؟

  تیم هفته

  ملوان
  درهفته‌ای که پیروزی‌های کمی درآن رقم خورد ملوان توانست درکرج سایپا را مغلوب کند و به نتایج مطلوبش دراین فصل ادامه دهد. تیمی که صادق درودگر مدیر عامل پیشین باشگاه ملوان بسته بود به واقع یکی از بهترین تیم‌هایی است که از انزلی چی‌ها درهمه ادوار لیگ شاهد بودیم.
  ملوان خوش درخشیده است و شایسته عناوین بسیاری است. شاید این ملوان در فصل آینده بتواند مدعی تصاحب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا هم باشد.
  افتخاری که جایش در ویترین افتخارات این باشگاه خالی است.

  ناکام هفته

  تراکتورسازی
  حتی تغییر مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی نیز در بهبود نتایج این تیم بی‌تاثیر بود و مدیرعامل جدید نیز بعد از 2 هفته مجید جلالی را از کار برکنار کرد تا این تیم دوباره حوادث تازه‌ای را تجربه کند. تساوی خانگی قرمزپوشان آذربایجان کمتر از باخت نبود.
  جلالی و شاگردانش این هفته نیز ناکام بودند و مشخص نیست با این وضعیت آیا می‌توانند از خلق نتایج بدتر جلوگیری کنند یا خیر. تراکتورسازی درهفته بیست و سوم ناکام‌ترین تیم لیگ بود. حتی ناکام‌تر از سایپا و داماش که درخانه باختند.

   

  هفته بیست و سوم لیگ برتر-پرسپولیس و استقلال-