• شیـــرجه به 2 جــام - ۱۳۹۲/۱۱/۰۲
 •  

   

   

   

   

  شیـــرجه به 2 جــام


  سه‌شنبه 1/11/1392، مرحله یک‌ چهارم نهایی جام حذفی، ورزشگاه فولاد شهر اصفهان، ساعت: 16:45، تماشاگر: 5 هزار نفر


  ذوب‌آهن صفر
  استقلال یک


  گل: جی لوید ساموئل (43-پنالتی)
  داور: علیرضا فغانی
  کمک ها: علی میرزابیگی، حسن زهیری
  اخطار: محمد صلصالی، مرتضی تبریزی، سینا عشوری (ذوب‌آهن)، مجید غلام‌نژاد، امیر حسین صادقی، آندرانیک تیموریان (استقلال)

  بازیکن برتر: مهدی رحمتی با تقدیر از نوری

  ذوب‌آهن: میلان میاتوویچ، سانتوز، محمد صلصالی، محمد خانزاده، محسن ایران‌نژاد (محسن قرمزی 82)، سینا عشوری، اکبر ایمانی (اسماعیل فرهادی 60)، مرتضی تبریزی، قاسم حدادی‌فر، میلاد غریبی و محسن بیاتی نیا
  سرمربی: مجتبی تقوی

  استقلال: سید مهدی رحمتی، امیر حسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، هاشم بیک‌زاده، مجید غلام‌نژاد، خسرو حیدری (کاروالیو 2+90)، پژمان نوری، جی لوید ساموئل، آندرانیک تیموریان، سیاوش اکبرپور (آرش برهانی 73)، محمد قاضی (مهرداد اولادی 55)
  سرمربی: امیر قلعه‌نویی

  ایران ورزشی- استقلال با برتری مقابل ذوب‌آهن اصفهان به جمع چهار تیم نهایی جام حذفی رسید. آبی پوشان پس از پشت سرگذاشتن حاشیه‌های برجامانده از دربی و تداوم صدرنشینی خود درآن بازی با روحیه بهتری گام به این میدان گذاشته بودند و سرانجام موفق شدند با تک گل جی لوید ساموئل، هافبک ترینیداد و توباگویی خود که از روی نقطه پنالتی به دست آمد حریف خود را مغلوب کنند و یک مرحله دیگر در این جام پیشروی کنند. حالا آبی‌ها برای رسیدن به فینال جام حذفی به پیروزی مقابل مس کرمان نیاز دارند. تقابلی که امیر قلعه‌نویی را مقابل پرویز مظلومی قرارخواهد داد. استقلال عصر دیروز درحالی توانست ذوب‌آهن پرانگیزه را از سد راه بردارد که برای کسب این پیروزی متحمل زحمت بسیاری شد چرا که میزبان آمده بود از نهایت شانس‌هایش برای پیروزی در این میدان بهره بگیرد که موفق نبود.
  ذوب‌آهن در این میدان می‌کوشید با اتکا به میدان داری قاسم حدادی‌فر و نفوذ‌های محسن بیاتی نیا و میلاد غریبی دروازه استقلال را باز کند اما عملکرد خوب خط دفاع استقلال و آمادگی مهدی رحمتی مانع از فروریختن دروازه آبی‌ها در این میدان شد. بهترین موقعیت ذوب‌آهن درنیمه اول حوالی دقیقه 28 به دست آمد. جایی که میلاد غریبی با نفوذ سریع خود به محوطه هجده قدم استقلال درموقعیت گلزنی قرارگرفته و ضربه مواج خود را با پای چپ شلیک کرد اما رحمتی با مهار عالی توپ مانع از بازشدن دروازه شد. استقلال که بازی تاخیری و فیزیکی را در دستور کارش قرارداده بود توانست ذوب‌آهن را در زمین خود نگه دارد تا آنها فشار کمتری روی دروازه‌شان ایجاد کنند. در نتیجه استقلال می‌توانست از ضد حمله‌های خود بهره بگیرد که همین گونه هم شد و دقیقه 41 خطای ایران‌نژاد روی عمران‌زاده موجب شد فغانی به نفع استقلال اعلام پنالتی کند. تصمیمی که با مخالفت برخی همراه بود اما استقلالی‌ها بی توجه به این اعتراض‌ها از موقعیت به دست آمده نهایت بهره را بردند و جی لوید ساموئل موفق شد این موقعیت را با پای راست به سمت راست دروازه شلیک کند تا تک گل استقلال این گونه رقم بخورد. آبی‌ها برنده، نیمه اول را به سوی رختکن ترک کردند و درنیمه دوم همانطور که قابل پیش بینی بود بیشتر به خنثی کردن حملات حریف پرداختند تا سلامت از این میدان عبور کنند. ذوب‌آهن اما لحظات دلهره آوری را برای استقلال پدید آورد که از آن جمله می‌توان به دقیقه 62 اشاره کرد که قاسم حدادی‌فر مغز متفکر ذوبی‌ها پس از همکاری مستمری که با دیگر هافبک‌ها و مهاجمان داشت با روی پای راست دروازه را هدف قرارداد که این شوت با فاصله کم از کنار تیر عمودی به اوت رفت. ذوبی‌ها بعد از این فرصت بازهم حاکم توپ و میدان بودند. دقیقه 85 محسن بیاتی‌نیا هم می‌توانست پیام آور شادی میزبان باشد اما این موقعیت هم با واکنش رحمتی راهی به دروازه استقلال نداشت. اوج ترس و اضطراب استقلال اما دقیقه 85 حادث شد. جایی که داور حرکت صادقی روی قرمزی بازیکن تازه وارد ذوب‌آهن را خطای پنالتی اعلام کرد. پشت این تصمیم هم بحث‌های فراوانی بود. برخی براین باور بودند که فغانی خواسته اشتباهش را با اشتباهی دیگر جبران کند! به هر روی قاسم حدادی‌فر پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و ضربه را نواخت اما مهدی رحمتی، ستاره بی بدیل استقلال دراین میدان با واکنشی بی نقص توپ را مهار کرد تا همچون سنوات گذشته تک‌ستاره آسمان دروازه‌بان‌های ایران باشد. به این ترتیب استقلال برنده میدان لقب گرفت و به جمع چهار تیم نهایی جام حذفی رفت. این پیروزی درحالی که پرسپولیس هم در بازی‌های لیگ به گسترش فولاد باخته بود حلاوت و شیرینی بیشتری برای هوادران استقلال داشت. حالا آبی‌ها می‌توانند رویای تصاحب 2 جام را حقیقی کنند.

   

   

   
  استقلال - ذوب‌آهن اصفهان -جام حذفی- امیر قلعه‌نویی-مجتبی تقوی