• تساوی تیم ملی هندبال ایران برابر میزبان - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
 •  

   

   

   

   

  تساوی ایران برابر میزبان

   

  پنجه‌های فولادی ایران در سالن خلیفه جهانی شد

   
   

  تیم ملی هندبال ایران در آخرین بازی مرحله گروهی خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر بحرین به تساوی رسید.

   

  به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های ملی هندبال ایران و بحرین آخرین بازی مرحله گروهی، گروه نخست رقابت‌های قهرمانی آسیا را از ساعت 19:30 در سالن خلیفه شهر منامه برگزار کردند که این مسابقه با نتیجه 30 بر 30 خاتمه پیدا کرد؛ این در حالی بود که نیمه نخست این جدال حساس با نتیجه 17 بر 14 به سود شاگردان بوچکرو در تیم بحرین تمام شده بود.

  تیم ملی بحرین پیش از این بازی صعود خود به مرحله نیمه‌نهایی را قطعی کرده بود و با توجه به اینکه تیم ملی قطر، میزبان مسابقات جهانی از گروه دوم صعودش به دور دوم قطعی شده است، تیم‌هایی که به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کنند جواز حضور در رقابت‌های جهانی را هم کسب خواهند کرد.

  شاگردان رافائل با کسب این پیروزی برابر بحرین جمع امتیازهای خود را به عدد 7 رساندند، اما به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به کره‌جنوبی همراه با بحرین، میزبان شانزدهمین دوره قهرمانی آسیا به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کردند. تیم ملی ایران با این نتایج توانست برای نخستین بار راهی مسابقات جهانی شوند و به نوعی مردان ایرانی با پنجه‌های فولادی خود در سال خلیفه جهانی شدند.

  شانزدهمین دوره مسابقه های هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان از 5 تا 17 بهمن ماه با شرکت 12 تیم در دو گروه در شهر منامه پایتخت کشور بحرین جریان دارد. در گروه نخست این رقابت‌ها تیم‌های ایران، ازبکستان، کره‌جنوبی، چین، عربستان و بحرین و در گروه دوم نیز تیم‌های عمان، امارات، کویت، عراق، ژاپن و قطر حضور دارند.

  از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه‌نهایی صعود می‌کنند و دیدارهای نیمه‌نهایی روز سه‌شنبه 15 بهمن ماه و دیدار نهایی روز 17 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

  سه تیم برتر این رقابت‌ها به مسابقات هندبال قهرمانی جهان در سال 2015 در قطر صعود می‌کنند.

   

   
  ایران -تیم ملی هندبال ایران-بحرین -رقابت‌های قهرمانی آسیا-30