• پرسپولیس از قهرمانی حرف زد - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
 •  

   

   

   

   

  پرسپولیس از قهرمانی حرف زد
  پرسپولیس 2سپاهان صفر  جمعه 11 /11/1392، هفته بیست‌وپنجم سیزدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادی، ساعت: 17، تماشاگر: 20 هزار نفر
  پرسپولیس 2
  گل‌ها: محمد عباس زاده (11)، حمیدرضا علی عسگری (19)
  سپاهان صفر
  داور: علیرضا فغانی
  کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی، بابک داوری
  اخطار: محسن بنگر، میثم حسینی، قاسم دهنوی، محمدرضا خلعتبری (پرسپولیس)، شجاع خلیل‌زاده، امید ابراهیمی، محمد غلامی (سپاهان)
  اخراج: مهدی شریفی (35 – سپاهان)
  بازیکن برتر: حمیدرضا علی‌عسگری (پرسپولیس)
  پرسپولیس: نیلسون کوریا (5)، سید جلال حسینی (5)، محسن بنگر (6)، میثم حسینی (5)، حسین ماهینی (6)، رضا حقیقی (7)، قاسم دهنوی (7)، محسن مسلمان (7)، حمیدرضا علی عسگری (8) (میلاد کمندانی 84)، محمدرضا خلعتبری (6)، محمد عباس‌زاده (7) (سید مهدی سیدصالحی 69)
  سرمربی: علی دایی
  سپاهان: رحمان احمدی (6)، شجاع خلیل‌زاده (3)، هادی عقیلی (4)، احسان حاج صفی (4)، اروین بولکو (2) (علی احمدی 70)، امید ابراهیمی (4)، حسین پاپی (3)، علی کریمی (4) (محرم نوید کیا (3) 46) ، علی حمودی (2)، سرجیو فن دیک (1) (محمد غلامی (4) 46) ، مهدی شریفی (2)
  سرمربی: زلاتکو کرانچار
  ایران ورزشی - بدون اغراق و فارغ از اینکه سپاهان حدود یک ساعت 10 نفره بازی کرد پرسپولیس بهترین بازی فصلش را در این مسابقه ارائه داد و حالا دایی بعد از چهار هفته ناکامی می‌تواند به خاطر این بازگشت فوق‌العاده سرش را بالا بگیرد و به آینده امیدوار باشد.
  پرسپولیس بدون عالیشاه، نوری و صادقیان به مصاف تیمی رفت که در 6 بازی قبلی 5 برد و یک مساوی داشت و حتی برای اولین بار محرم نویدکیا را هم روی نیمکتش می‌دید. سپاهان تا حدودی منظم‌تر از پرسپولیس شروع کرد اما پرسپولیس با اولین حمله جدی‌اش به کرنر و سپس گل رسید. ضربه کرنر را مسلمان نواخت و عباس زاده با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد.
  بعد از این گل شوت حاج صفی تا حدودی نیلسون را به دردسر انداخت اما تا سپاهان آمد به خودش بیاید اشتباه کشنده خلیل زاده کمر تیم کرانچار را شکست تا اصفهانی‌ها در 19 دقیقه ابتدایی دو گل عقب بیفتند. پاس به عقب اشتباه خلیل زاده با سینه باعث شد علی عسگری با ضربه‌ای هوشمندانه توپ را از بین پاهای احمدی وارد دروازه تیم میهمان کند.
   
  بعد از این گل سپاهان باز هم به لحاظ مالکیت توپ بهتر عمل می‌کرد اما پرسپولیس در زمان تصاحب توپ فوق‌العاده بود و مهاجمان این تیم حساب شده و مفید حمله می‌کردند. اخراج مهاجم نوک سپاهان در دقیقه 35 ضربه محکم دیگری بود که به پیکره تیم کرانچار وارد شد اما دقایق باقیمانده از نیمه نخست هم متعادل گذشت.
   
  کرانچار نیمه دوم را با دو تغییر آغاز کرد و محمد غلامی و نویدکیا به میدان آمدند تا بلکه سپاهان آب رفته را به جوی برگرداند اما هر دقیقه که از زمان بازی می‌گذشت اثرات یک بازیکن کمتر در نوع حرکات رو به جلویشان بیشتر دیده می‌شد.
  در این نیمه سپاهان تنها با یکی دو ضربه نه چندان دقیق غلامی تا حدودی خطرساز شد اما پرسپولیس بیش از ده موقعیت خوب در ضد حمله و حملات سریع و کارهای ترکیبی داشت که هیچ کدام به نتیجه نرسید. یک و دو‌های سریع مهاجمان پرسپولیس طوری به نظر می‌رسید که انگار باید هر لحظه منتظر گل سوم پرسپولیس بود اما عجله، خودخواهی و اعتماد به نفس پایین مانع از رسیدن به گل‌های بیشتر شد.
  دایی هم به خاطر موقعیت‌های از دست رفته حسابی حرص می‌خورد چون می‌ترسید شرایط تغییر کند. پرسپولیس در دقایق 52، 59، 61، 72، 79، 80، 93 و 95 می‌توانست به گل برسد اما ضربات آخر یا بی دقت بود یا رحمان احمدی مقابل این موقعیت‌ها واکنش نشان می‌داد ومهم‌ترین موقعیت‌های پرسپولیس را رحمان احمدی از ماهینی و خلعتبری گرفت ضمن اینکه در برخی مواقع به خصوص ده دقیقه پایانی خودخواهی برخی بازیکنان مثل دهنوی و حقیقی اجازه نداد تعداد گل‌های تیم دایی به 3 یا 4 برسد.
  سپاهان هم در وقت‌های تلف شده تنها یک بار از روی ضربه ایستگاهی ابراهیمی خطر ساز شد که نیلسون واکنش خوبی به این ضربه نشان داد و در نهایت همان برتری دوگله قرمزها که در شرایط 11 به 11 به دست آمده بود باقی ماند تا پرسپولیس در روز تساوی تمام مدعیان قهرمانی با این برد خوب هم سپاهان را جا بگذارد هم اینکه با تفاضل گل بهتر بالاتر از نفت در رده سوم قرار بگیرد. حالا تیم دایی فقط 3 امتیاز با صدر جدول فاصله دارد و 5 هفته تا پایان فصل باقی مانده. این یعنی بازگشت به مسیر قهرمانی.


  حاشیه‌‌های پرسپولیس- سپاهان


  -
  در فاصله یک ساعت مانده به شروع بازی حدود سه هزار هوادار زردپوش خود را به ورزشگاه رسانده و با تدابیری ویژه و با کمک نیروی انتظامی در جایگاه استقلالی‌ها مستقر شدند.
  -
  هواداران سپاهان تا توانستند علیه علی پروین شعار دادند.
  - »
  حالا حالاها قهرمانیم» شعاری بود که هواداران سپاهان برای کری‌خوانی با سرخابی‌های پایتخت سر دادند.
  -
  نیروی انتظامی چند دوربین مخصوص فیلمبرداری را در جایگاه‌های مخصوص از هواداران سپاهان قرار داد تا در صورت پرتاب اشیا به داخل زمین با آنها برخورد شود.
  -
  هواداران سپاهان پلاکاردی را با خود به ورزشگاه آورده‌ بودند که روی آن نوشته شده بود: «غصه نخورید، باز هم ما جام را به اصفهان می‌بریم
  -
  پشت دروازه و کنار زمین تابلوها و بنرهای تبلیغاتی فراوانی وجود داشت که قبل از شروع مسابقه به دلیل وزش باد، آنها را باد بُرد.
  -
  هواداران سپاهان محمدرضا خلعتبری را مورد تشویق قرار داده و خواستند به سمت آنها برود که همین موضوع باعث ناراحتی هواداران پرسپولیس شد.
  -
  فروش بلیت الکترونیکی بار دیگر تماشاگران را برای نشستن در جایگاه و روبروی جایگاه به دردسر انداخت.
  -
  در بدو ورود به زمین، هواداران سپاهان حذف پرسپولیس از جام حذفی را با کنایه به بازیکنان این تیم تبریک گفتند.
  -
  سکونشین‌های پرسپولیسی‌ به شدت نیلسون را تشویق کرده و تمدید قرارداد او را خواستار شدند.
  -
  هواداران پرسپولیس با شعار «سیدجلال متشکریم» از او بابت نرفتن به قطر و حضور در بازی با سپاهان تشکر کردند.
  - «
  بنگر آسیایی» شعاری بود که هواداران پرسپولیس برای تشویق مدافع تیمشان برگزیده بودند. این تشویق‌ها تا جایی ادامه پیدا کرد که بنگر به سمت سکوها رفت و با کوبیدن مشت به سینه‌اش به احساسات هواداران پاسخ داد.
  -
  کارلوس کروش با حضور در ورزشگاه آزادی از نزدیک به تماشای این بازی نشست.
  -
  بازی دیروز پرسپولیس و سپاهان نخستین حضور محرم نویدکیا در لیگ سیزدهم را رقم زد. کاپیتان تیم اصفهانی که در فینال جام حذفی پارسال مقابل پرسپولیس مصدوم شده بود، بعد از حدود 7 ماه دوری از میادین، در بازی دوباره با پرسپولیس به فوتبال بازگشت.
  -
  مجتبی محرمی، حسین عبدی، محمد پنجعلی و محمدرضا مولایی بدنساز محروم پرسپولیس با حضور در جایگاه ویژه ورزشگاه به تماشای بازی نشستند.
  -
  پیش از سوت شروع بازی مسوولان سازمان لیگ از خانواده شهید قاضی تقدیر کردند.
  -
  تعدادی از سکونشین‌های طرفدار سپاهان کلاه‌گیس‌های زرد رنگ به سر کرده‌ و پلاکاردی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «این است والدرامای اصفهانی».
  -
  قاسم دهنوی با کارت زردی که در نیمه اول از داور گرفت، محروم شد و بازی بعدی پرسپولیس برابر فجرسپاسی را از دست داد.
  -
  هواداران سپاهان به دلیل سرمای هوا در جایگاه‌های خود آتش روشن کرده بودند که با پا درمیانی ماموران نیروی انتظامی برای آسیب نرسیدن به صندلی‌های ورزشگاه، آتش‌ها سریعاً خاموش شد.
  -
  در پی درگیری‌های رخ داده بین هواداران سپاهان و ماموران نیروی انتظامی، دو هوادار اصفهانی دستگیر شدند.
  -
  در پایان بازی هواداران سپاهان شعار «داور، پرسپولیس، پیوندتان مبارک» را سر دادند.

   

   

   
  داور، پرسپولیس-سپاهان