• ولاسکو شنبه با والیبال ایران خداحافظی می‌کند - ۱۳۹۲/۱۱/۱۹
 •  

   

   

   

   

  ولاسکو شنبه با والیبال ایران خداحافظی می‌کند

   

  با قطعیت یافتن پایان همکاری خولیو ولاسکو با ایران، این سرمربی پرافتخار جمعه شب به تهران می آید و پس از برگزاری جلسه نهایی با مسئولین فدراسیون کشورمان، 10 صبح شنبه در سالن آمفی تئاتر هتل آکادمی فوتبال با رسانه ها سخن می گوید و از مردم ایران نیز خداحافظی خواهد کرد.
  تا آنجا که خاطرمان مانده؛ در برابر مهمانان خارجی که روزگاری را برای همکاری با ورزش کشورمان در ایران گذرانده و خدمتی کرده اند، به جماعت "خوش استقبالِ بد بدرقه" نام گرفته ایم. ابتدا خوشآمد گفته ایم. ولی بعد، زده ایم و شکسته ایم!
  این بار اما در والیبال، مردی که همچنان به ایران احساس تعلق خاطر می کند به اقتضای زمان و نیازِ وطنش از ایران عزم سفر کرده است؛ مردی که در سه سال گذشته دنیا ما را با او از نو شناخت. با او به افتخارات خیره کننده ای دست یافتیم و غرور ملی جریحه دار خویش را التیام بخشیدیم. حالا او می رود. اما پیش از رفتنش به تهران می آید تا اگر بغضش نترکد، از ما خداحافظی کند. امیدواریم آخرین لحظات اقامتش در ایران؛ ایرانی که برای قدردانی از همه خوبی هایش به آن خواهد آمد، چنان باشد که افتد و دانی؛ شیرین و خاطره انگیز.
  قرارداد ولاسکو به توافق طرفین فسخ می شود و او تنها تا پایان سال 2013 که به عنوان سرمربی با تیم ملی ایران فعالیت کرده، دستمزد ماهانه اش را دریافت کرده است.

   

   

   
  خولیو ولاسکو-سرمربی تیم ملی والیبال ایران- آرژانتین-