• اکبری: کاش ولاسکو را حفظ می‌کردیم - ۱۳۹۲/۱۱/۲۵
 •  

   

   
   
   
   
   

  اکبری: کاش ولاسکو را حفظ می‌کردیم

  یک مربی ایرانی کنار برناردی قرار دهیم

   

  سرمربی تیم والیبال پیکان گفت: با توجه به شرایط به نظرم بهتر بود که ولاسکو را حفظ می‌کردیم.

   

  پیمان اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی  خبرگزاری فارس، درمورد پیروزی برابر متین ورامین در آخرین هفته از رقابت‌های مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال اظهار داشت: در ابتدای بازی برخلاف صحبت‌هایی که مطرح می شود مبنی بر اینکه متین آمده بود که ببازد من چنین احساسی نداشتم، چون با تمام توان بازی می‌کردند؛ متین حتی اگر برای باخت هم وارد میدان شود خطرناک است.

  وی ادامه داد: ما یک هدف داشتیم و به آن رسیدیم. بازی آخر تیم‌ها بود و صدرنشینان به فکر این بودند که در پلی آف شرایط بهتری را تجربه کنند؛ هرچند که من فکر می‌کنم تیم‌هایی مانند متین و باریج اصلاً نباید به این فکر کنند که در پلی‌آف با چه تیمی روبرو می‌شوند.

  سرمربی تیم والیبال پیکان عنوان کرد: نظر شخصی من این است که متین و باریج به راحتی باید تمام تیم‌ها را شکست دهند، اما به هر حال نظرشان این بود که در بازی آخر بازنده باشند و همین کار را هم کردند. برای ما فرقی نمی‌کند که در پلی‌آف به چه تیمی برخورد کنیم، چراکه تنها به دنبال پیروزی هستیم و می‌خواهیم مقام کسب کنیم.

  اکبری با بیان اینکه در پلی‌آف باید با کاله روبرو شویم، افزود: هشت تیمی که به پلی‌آف صعود کرده‌اند شانس قهرمانی یکسان دارند. تلاش می‌کنیم در تمام بازی‌ها موفق باشیم تا به هدف خود برسیم.

  کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران در مورد جدایی ولاسکو از ایران و انتخاب برناردی به عنوان سرمربی جدید برای تیم ملی عنوان کرد: اینکه ولاسکو تاثیر زیادی در رشد والیبال ایران داشته است بر هیچکس پوشیده نیست. به نظر من بهتر بود ولاسکو را هر طور شده حفظ کنیم و بازهم از تجربیاتش بهره ببریم. برناردی هم بازیکن بزرگی بود و چند سالی است که وارد عرصه مربیگری شده؛ خوشبختانه فدراسیون برنامه‌ای مشخص دارد و با وجود شرایط خوبی هم که موجود است می‌تواند به اهداف خود برسد. بازیکنان تیم ملی هم این روزها در اوج پختگی هستند و از طرفی برناردی هم مورد تایید ولاسکو است.

  وی تصریح کرد: بارها گفته بودم که باید یک ایرانی را در کنار ولاسکو قرار دهیم تا بتواند نکات ریز را از وی یاد بگیرد و با تفکرات او آشنا شود تا پس از جدایی ولاسکو جایگزینش شود، اما این اتفاق هیچگاه رخ نداد و حالا به مشکل خورده‌ایم. شاید بهتر باشد از حالا به فکر این باشیم که یک مربی ایرانی را کنار برناردی قرار دهیم تا بعدها به چنین مشکلاتی برخورد نکنیم.

   

  ولاسکو -سرمربی تیم والیبال-پیمان اکبری- لیگ برتر والیبال-