• یاتماز تراکتور پرچمی - ۱۳۹۲/۱۱/۲۶
 •  

   

   

   

  یاتماز تراکتور پرچمی

  مس صفر – تراکتور یک

  جمعه 25/11/1392، فینال جام حذفی فصل 93-1392، ورزشگاه امام علی(ع) کرمان، ساعت: 16:30، تماشاگر: 15 هزار نفر
  مس کرمان صفر
  تراکتورسازی تبریز یک
  گل: سعید دقیقی (51)
  داور: یدا... جهانبازی
  کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی، علی میرزابیگی
  اخطار: سعید دقیقی، مهدی کیانی، کریم انصاری‌فرد (تراکتورسازی)
  بازیکن برتر: کریم انصاری‌فـــــرد (تراکتورسازی(

  مس کرمان: آرمان شهدادنژاد، مجتبی ترشیز، علیرضا ابراهیمی (اسماعیل بیگی 71)، شیث رضایی، فرهاد سالاری، پویا سیف‌پناهی (حسن‌زاده 58)، فرزاد
  حسین خانی، میلاد جهانی، احمد زنده‌روح، مصطفی شجاعی (کریم اسلامی 82)، ادینیو
  سرمربی: لوکا بوناچیچ

  تراکتورسازی: حامد لک، مرتضی اسدی، میلاد شیخ فخرالدینی، مسعود ابراهیم‌زاده، محمد نصرتی، مهدی کیانی، مهدی کریمیان، علی کریمی (فرشید طالبی 1+90)، جواد کاظمیان (پیمپائو 68)، سعید دقیقی (فرشاد احمدزاده 85)، کریم انصاری‌فرد
  سرمربی: تونی اولیویرا

  ایران ورزشی - مس کرمان میزبان فینال جام حذفی فصل 93-92 فوتبال ایران با توپ پر گام به این بازی گذاشت. نارنجی‌پوشان کویر که کمترین توجهی به جایگاه‌شان در جدول رده‌بندی نداشتند و انگار عطای ماندن در لیگ را به لقایش بخشیده بودند با انرژی بسیار رخ در رخ تراکتورسازی قرار گرفتند تا شاید نخستین تیم لیگ یکی فوتبال ایران (مس قعرنشین لیگ است و سقوطش قطعی( باشند که راهی لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند و سهمیه می‌گیرند. مس نخستین حمله را دقیقه 8 رقم زد و در متن این یورش کسی نبود جز ادینیو. بازیکنی که با یک ضربه کاشته که توپ با فاصله کم از کنار دروازه اوت شد، نفس را در سینه حامد لک حبس کرد. این برزیلی آماده دقیقه 15 هم روی ارسال دقیق ترشیز و ضربه سری که به سمت دروازه تراکتور زد بار دیگر تراکتوری‌ها را ترساند اما اوج حملات مس و شاید بهترین موقعیت این تیم در فینال دقیقه 22 رقم خورد جایی که باز هم ادینیوی بی‌آرام و قرار با پای چپ توپ را به سمت دروازه تراکتورسازی شلیک کرد که توپ پس از سایش با دستان لک به تیر خورد و داخل زمین برگشت. در حقیقت اگر لک همان واکنش را هم نشان نمی‌داد دروازه قرمزپوشان فرو می‌ریخت و میزبان در نیمه نخست از حریفش پیش می‌افتاد. مس برتری خود در نیمه نخست این بازی را دقیقه 42 کامل کرد، جایی که این بار فرزاد حسین‌خانی دروازه تراکتورسازی را تهدید کرد اما این موقعیت هم راهی به دروازه نداشت.

  نیمه اول با همین فعل و انفعالات به پایان رسید اما حکایت نیمه دوم با نیمه اول کاملا فرق داشت چراکه این بار تبریزی‌ها بودند که بر میدان مسلط شدند و توانستند خیلی زود مزد برتری و اصرار خود را بگیرند. جواد کاظمیان در دقیقه 49 نخستین جرقه را زد اما دقیقه 51 کریم انصاری فرد که بی‌گمان در نیمه دوم مرد همه کاره تیمش بود، توپ را از سمت چپ برداشت و پس از محو کردن مدافعان متزلزل مس آن را با پای چپ به دقیقی داد که این بازیکن هم با وارد ساختن یک ضربه آرام توپ را داخل دروازه غلتاند و تراکتورسازی از حریف پیش افتاد. این در واقع همان چیزی بود که تراکتور می‌خواست؛ یعنی پیش افتادن از حریف چراکه می‌دانست اگر مس دروازه‌اش را باز می‌کرد دیگر نمی‌توانست برنده از میدان خارج شود اما تراکتوری‌ها می‌دانستند چنانچه خودشان نخستین گل را بزنند نارنجی‌پوشان به خاطر شرایط نامناسب روحی‌شان به سبب باخت‌های پی درپی در لیگ و افتادن به لیگ یک دیگر قادر به جبران گل خورده نخواهند بود.
   
  همینگونه هم بود و خواب‌های تراکتورسازی تعبیر شد و شاگردان اولیویرا پس از گل دقیقی با تسلط خاصی حریف را به دنبال خود کشیدند و موفق شدند حملات نصفه و نیمه مس را هم کنترل کنند، مسی که دیگر آرامش و منطق نیمه اول را نداشت و با یورش‌های احساسی‌اش تنها در پی وقوع حادثه‌ای می‌گشت.


  نارنجی‌پوشان در واپسین ثانیه‌ها قبل از شنیدن سوت پایان بازی یک فرصت را هم به دست آوردند؛ فرصتی که مشکوک به آفساید هم بود اما موقعیت آخر هم از کف رفت و نارنجی‌پوشان غمی دیگر بر غم‌های‌شان افزوده شد و هم جام قهرمانی را از دست دادند و هم اینکه باید سقوطشان به دسته پایین‌تر را به زودی مشاهده کنند. نتیجه این فینال اما برای تراکتورسازی پایانی بود بر تمام ناکامی‌های‌شان در لیگ برتر. آنها که کسب سهمیه را در لیگ رویا می‌دیدند با قهرمانی در جام حذفی نه تنها نخستین قهرمانی‌شان در جام حذفی را تجربه کردند بلکه برای سومین سال پیاپی به لیگ قهرمانان آسیا راه یافتند.  *
  بازیکنان تیم تراکتورسازی با پرچم این تیم و پرچم ایران در ورزشگاه دور افتخار زدند.
  *
  طرفداران مس کرمان پس از باخت تیمشان در فینال جام حذفی تعدادی از صندلی‌های ورزشگاه را شکستند و آنها را به داخل ورزشگاه پرتاب کردند.
  *
  هواداران تراکتورسازی شادمانی عجیبی پس از قهرمانی تیمشان در جام حذفی داشتند.
  *
  بازیکنان و همراهان تیم تراکتورسازی بارها تونی اولیویرا سرمربی تیمشان را بالا و پایین انداختند.
  *
  هواداران تراکتورسازی پس از قهرمانی تیمشان روی سکوها رقص لزگی انجام دادند.
  *
  چند نفر از بازیکنان مس کرمان که از باخت تیمشان در فینال جام حذفی ناراحت بودند از ناراحتی روی زمین نشسته بودند که علی کریمی به سمت آنها رفت و به آنها دلداری داد.
  *
  مارکار آقاجانیان و دن گاسپار مربیان تیم ملی در ورزشگاه حاضر بودند و این بازی را از نزدیک تماشا می‌کردند.
  *
  پس از اصابت شوت ادینیو به تیر دروازه هواداران مس کرمان با شعار «حامد تیر دروازه» به دروازه‌بان تراکتورسازی کنایه زدند.
   

   

  تراکتور -تراکتور -کریم انصاری‌فـــــرد-فینال جام حذفی-فوتبال