• جانشین ولاسکو قرارداد سه ساله می‌خواهد - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
 •  

   

   

   

   

  حضور آناستازی در والیبال ایران در گروی چند شرط

  جانشین ولاسکو قرارداد سه ساله می‌خواهد

   

  از روزی که ولاسکو تصمیمش را در خصوص بازگشت به وطنش اعلام کرد، تا کنون گزینه‌های مختلفی برای سرمربیگری تیم ملی والیبال مطرح شده است. گزینه‌هایی که یک روز به‌ عنوان گزینه جدی معرفی می‌شدند و روزی دیگر حضورشان کمرنگ. در میان این نام‌ها، نخستین گزینه آندریا آناستازی بود.
  نامی که با توجه به شرایطی که داشت خیلی زود حضورش برای آمدن به ایران منتفی شد. اما حالا پس از گذشت چند هفته باز هم نام آناستازی را در والیبال ایران می‌شنویم. مربی ایتالیایی که حالا آمدنش قطعی‌تر از هر مربی دیگری است. صحبت‌های اولیه برای آمدنش هم صورت گرفته و حالا قرار شده تا این مربی نامدار برای بازدید از امکانات ایران و امضای قرارداد به تهران سفر کند. بدین ترتیب اگر مشکل خاصی پیش نیاید باید منتظر خبر ورود آناستازی به تهران تا پایان سال جاری باشیم. این در حالی است که پیش از این گفته می‌شد مسوولان فدراسیون درباره مبلغ قرارداد و موضوع دستیاران هنوز با آناستازی به توافق نرسیده‌اند. پیش شرط آناستازی برای قبول هدایت تیم ملی والیبال استخدام دستیاران ایتالیایی و همچنین عقد قرارداد بلند مدت سه ساله بوده است.
  او درخواست داشته که یک مربی به‌عنوان تمرین دهنده اول، یک مربی به‌عنوان
  تمرین دهنده دوم و یک بدنساز در کنارش حضور داشته باشد. اما در مقابل شرط و شروط‌های این مربی ایتالیایی، فدراسیون والیبال ایران نیز شرایطی را پیش روی آناستازی قرار داده است. از جمله اینکه مسوولان والیبال ایران پذیرفته‌اند که دستیاران آناستازی خارجی باشند اما تنها با دو نفر از این دستیاران قرارداد می‌بندند و آن هم با تمرین‌دهنده اول قرارداد را به مانند آناستازی بلندمدت می‌بندند و با دستیار دوم قرارداد کوتاه مدت در نظر گرفته‌اند اما گویا قراردادی برای دستیار سوم در نظر نگرفته‌اند و تمایلی برای حضور نفر سوم ندارند. حال با این اوصاف باید دید که آیا فدراسیون والیبال ایران به توافق نهایی با این مربی خارجی می‌رسد و یا باید در روزهای آینده منتظر شنیدن نام‌های دیگری باشیم؟! این کش و قوس انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال که چندین هفته است فدراسیون والیبال را درگیر خود کرده است، در حالی است که تیم ملی والیبال کشورمان سه ماه دیگر رقابت‌های جهانی را باید آغاز کند.

  آناستازی: خواسته‌هایم پذیرفته شود
   
  به تهران می‌آیم
  در روزهایی که والیبال ایران روزهایش را یک به یک سپری می‌کند، مسوولان فدراسیون والیبال همچنان دنبال سرمربی برای تیم ملی بزرگسالان هستند تا هرچه زودتر تکلیف جانشین ولاسکو را مشخص کنند. اگرچه عنوان می‌شود که آناستازی گزینه فدراسیون است و مذاکراتی هم بین طرفین صورت گرفته است. آناستازی هم خود این خبر را تایید می‌کند: «فدراسیون والیبال ایران از من دعوت به همکاری کرد. حالا منتظر هستم تا ببینم این پیشنهاد پابرجا است یا نه؛ اگر خواسته‌های من پذیرفته شود، به تهران خواهم رفت تا بر سر این قرارداد مذاکره کنم.» آمدن آناستازی به والیبال ایران در حالی مطرح است که فدراسیون پیش شرط‌های او را پیش روی خود دارد و در حال بررسی آنها است. در صورتی که شرط و شروط‌های این گزینه فدراسیون پذیرفته نشود. گزینه بعدی فدراسیون والیبال ایران، رائول لوزانو خواهد بود.

  دبیر فدراسیون و حرف های متفاوت: دو روز دیگر برای توافق زمان می خواهیم
  فدراسیون والیبال ایران در حال چانه‌زنی با آناستازی است تا بتواند به یک توافق نهایی با این مربی خارجی دست پیدا کند. محمود افشاردوست دبیر فدراسیون والیبال کمی متفاوت با داورزنی حرف می زند: «ما با آناستازی به توافق‌های اولیه دست یافته‌ایم ولی یکی دو روز دیگر زمان می‌خواهیم تا به توافق نهایی برسیم. به ما حق بدهید این حساسیت را داشته باشیم که بهترین مربی را برای تیم ملی انتخاب کنیم. معنی حرف من این نیست که حتما با آناستازی توافق کرده‌ایم ولی رفتن به سمت مذاکره با او و رسیدن به توافق‌های اولیه نشان می‌دهد که ما به دنبال بهترین مربیان دنیا هستیم. با این حال همه چیز به توافق نهایی بستگی دارد.‌» دبیر فدراسیون ادامه می‌دهد: «آناستازی تمایل دارد سرمربی تیم ایران شود ولی ما نباید همه خواسته‌های او را بپذیریم. طبیعی است که او تعداد دستیاران بیشتری را می‌خواهد با خودش بیاورد که در حال بررسی این موضوع و شرایط مالی آن هستیم. من به طور دقیق نمی‌توانم درباره مبلغ پیشنهادی آناستازی حرف بزنم ولی برخی مواقع مربیانی که با این مربی می‌آیند، می‌توانند 100 مربی داخلی را تربیت کنند و این می‌تواند مفید باشد. طبیعی است که او یک دستیار و یک بدنساز را با خودش بیاورد و البته ما روی بدنساز تاکید داریم چرا که به ما کمک خواهد کرد

   

  شبیه ترک‌ها و عرب‌ها قرارداد نمی‌بندم
  داورزنی: آناستازی 3 برابر ولاسکو پول خواسته


  ایرنا - محمدرضا داورزنی در حاشیه نشست نواب رییس زنان هیات‌های والیبال سراسر کشور در وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: طوری در مذاکره‌ها برای جذب سرمربی تیم ملی پیش می‌رود که ضرری به فدراسیون والیبال ایران وارد نشود.
  رییس فدراسیون والیبال با تاکید بر اینکه در حال حاضر پنج گزینه (آناستازی، برناردی، پرندی، لوزانو و پراپتسا) برای به دست گرفتن پست سرمربیگری تیم ملی مد نظر است، گفت: «برخی از آنها خواستار شرایطی هستند که با شرایط فدراسیون همخوانی ندارد. برای ما داشتن سوابق خوب در لیگ جهانی والیبال، مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های المپیک از شاخص‌های مهم فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی محسوب می‌شود اما برخی از مربیان همچون آناستازی درخواست‌هایی دارند که از حد یک عرف مربی بین‌المللی بیشتر است.» داورزنی ادامه داد: «برخی مربیان می‌خواهند با تیم خودشان شامل دستیاران، آنالیزور و مربیان بدنسازی و... بیایند و درخواست قرارداد سه ساله با تیمشان دارند، در صورتی که ایران نیروهای بسیار خوب و توانایی در این زمینه دارد و باید از آنها استفاده شود.»  او با بیان اینکه اینگونه قراردادهای ویژه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و یا ترکیه است، گفت: «فدراسیون والیبال نیازی به عقد قرارداد این شکلی ندارد زیرا بهترین نیروهای والیبال را در اختیار دارد.» داورزنی درباره توافق نهایی با آندره آناستازی نیز گفت: یکی از مشکلات ما با این مربی ایتالیایی، درخواست دستمزد گرانقیمت اوست که حدود سه برابر قرارداد خولیو ولاسکو برای همکاری با ایران پیشنهاد داده است.» رییس فدراسیون والیبال با بیان اینکه هدف ما دعوت از فردی است که صلاحیت لازم برای ادامه روند رو به رشد والیبال ایران را داشته باشد و بتواند به خوبی آن را اداره کند، ادامه داد: «به هر حال تا پایان هفته سرمربی تیم ملی والیبال مردان معرفی خواهد شد. اردوهای تیم ملی والیبال برای لیگ جهانی و مسابقات قهرمانی جهان لهستان از ششم فروردین ماه در تهران آغاز خواهد شد و تلاش می‌کنیم تمرینات آماده‌سازی با حضور سرمربی جدید برگزار شود
   

   

   منبع : خبر ورزشی
  جانشین ولاسکو -آناستازی -والیبال -سرمربی تیم ملی والیبال ایران