• برای هت‌تریک قهرمانی به لس‌آنجلس می‌رویم - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
 •  

   

   

   

   

  جام‌جهانی کشتی آزاد بدون ارفاق وزن برگزار می‌شود

   

  رقابت‌های جام‌جهانی کشتی آزاد بدون ارفاق وزن و در وزن قانونی برگزار خواهد شد.

   رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد طی روزهای 24 و 25 اسفندماه به میزبانی لس آنجلس برگزار می‌شود.

  مسئولان برگزاری مسابقات و فیلا عنوان کرده‌اند که این رقابت‌ها برخلاف روال سال‌های گذشته بدون ارفاق وزن و در وزن قانونی برگزار خواهد شد. گفته می‌شود مسئولان فیلا تصمیم‌گیری در مورد این موضوع را بر عهده میزبان رقابت‌ها گذاشته‌اند و آمریکایی‌ها ترجیح داده‌اند مسابقات را بدون ارفاق وزن برگزار کنند.

  در دوره‌های گذشته، جام جهانی مانند تورنمنت‌های بین‌المللی با 2 کیلوگرم ارفاق وزن برگزار می‌شد.

  به گزارش فارس، آمریکا، ایران، ارمنستان، گرجستان، هند، ژاپن، مغولستان، روسیه، ترکیه و اوکراین 10 کشوری هستند که در مسابقات جام جهانی کشتی شرکت خواهند کرد. ایران سال گذشته به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها که به میزبانی تهران برگزار شد، دست یافت.

   
  آمریکا و روسیه حریفان اصلی ما هستند

  برای هت‌تریک قهرمانی به لس‌آنجلس می‌رویم

   

  دارنده مدال برنز کشتی آزاد جهان گفت: آمریکا و روسیه حریفان اصلی ما برای قهرمانی در جام‌جهانی هستند .

   مسعود اسماعیل‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص میزان آمادگی‌اش برای حضور در جام جهانی کشتی آزاد گفت: متأسفانه جام تختی را به دلیل سرماخوردگی از دست دادم و ضرر زیادی کردم، اما خوشبختانه در حال حاضر شرایط خوبی دارم و در آمادگی مطلوبی به سر می‌برم.

  وی ادامه داد: حضور در این دوره جام جهانی اهمیت بالایی برای تیم ایران دارد چرا که در دو سال اخیر قهرمان شده‌ایم و در این دوره هم برای هت‌تریک قهرمانی می‌رویم؛ البته آمریکا با برنامه‌ریزی، میزبانی این دوره را قبول کرده است و حتماً برای قهرمانی به میدان خواهد آمد.

  دارنده مدال برنز جهان با بیان اینکه میزبان از تمام کشتی‌گیران سرشناسش در جام جهانی استفاده خواهد کرد گفت: حضور در این مسابقات اهمیت بالایی برای ما دارد و از هر نظر حائز اهمیت است، شاید ظاهر مسابقات ورزشی باشد، اما علاوه بر آن وظیفه سنگینی داریم، به همین دلیل از مسئولان می‌خواهم در آستانه این رقابت‌ها توجه ویژه‌تری به کشتی داشته باشند و با حمایت بیشتر، بچه‌ها را با آمادگی روحی و روانی بالایی عازم مسابقات کنند.

  اسماعیل‌پور تصریح کرد: تمام هدف کادر فنی دفاع از اعتبار کشتی ایران و عناوین قهرمانی دو دوره گذشته است و امیدوارم بچه‌ها با عملکرد خوبشان به قهرمانی ایران کمک کنند. آمریکا و روسیه حریفان اصلی ما در راه قهرمانی هستند، البته باید ابتدا قرعه‌کشی مشخص شود، اما آمریکا با توجه به میزبانی و نفراتی که برای مسابقات معرفی کرده است، برای قهرمانی خیز برداشته است.

   

  وی خاطر نشان کرد:‌ روسیه هم همواره از مدعیان بوده و حتماً رقابت سختی خواهد بود. خوشبختانه من هم شرایط مطلوبی دارم و امیدوارم با حضور موفق در جام جهانی برای مسابقات پیش رو آماده شوم.

   

  منبع : خبرگزاری فارس

  جام‌جهانی کشتی آزاد-روسیه - امریکا -لس‌آنجلس