• 100 ميليارد به استقلال سود رساندم - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
 •  

   

   

   

   

  100 ميليارد به استقلال سود رساندم

   

   

  رضي

  مديرعامل استقلال همچنان روي وعده‌اش (جدايي از باشگاه) پس از پايان فصل، اصرار دارد و معتقد است كه اين بار حتي هيات‌مديره نيز نمي‌‌تواند او را مجاب به ماندن كند. با علي فتح‌اله‌زاده كه اعتقاد دارد اين فصل بدون رانت، 13 ميليارد درآمدزايي داشته و ركوردي دست نيافتني به جا گذاشته است در مورد شرايط استقلال و خصوصي‌‌سازي صحبت كرديم كه ماحصل آن در زير پيش‌روي شماست:

   

   

   :    90حاج‌آقا زياد ناراحت نباشيد، بالاخره شكست براي هر تيمي رخ مي‌‌دهد.

  (با خنده و روحيه بالا) چه كسي گفته من ناراحت هستم! اتفاقا تنها كسي كه از باخت‌ها ناراحت نيست من هستم زيرا به توانايي‌هاي تيم اعتقاد دارم و مي‌‌دانم كه برنامه‌هاي ما در ليگ‌برتر و ليگ قهرمانان آسيا به سرانجام مي‌‌رسد. مطمئن باشيد ما هم در عربستان، الشباب را شكست مي‌‌دهيم و شانس بالايي براي صعود از گروه خود داريم.

   :    90اما استقلال در ليگ و آسيا سه شكست پي‌درپي داشته است؟

  مشكلي نيست. خودتان گفتيد كه شكست براي هر تيمي پيش مي‌‌آيد. ما يك گروه از بازيكنان متعصب را در اختيار داريم. بايد به اين موضوع توجه داشت كه استقلال حداقل 15 بازي بيشتر از ساير رقيبانش انجام داده و اين موضوع بازيكنان را خسته كرده است.

   :    90چرا از ابتداي فصل فشردگي بازي ها را پيش‌بيني نكرديد كه حالا با خستگي بازيكنان روبه‌رو نشويد؟

  اتفاقا پيش‌بيني كرده بوديم كه حالا با تمام مشكلات مدعي قهرماني هستيم اگر پيش‌بيني نكرده بوديم كه خيلي زودتر با مشكل مواجه مي‌‌شديم. ما اين فصل مصدومان زيادي داشتيم كه اگر در شرايط مطلوب قرار داشتند اوضاع تيم بهتر مي‌‌شد.

   :    90به نظر شما بالا بودن سن بازيكنان استقلال در مصدوميت‌هاي زياد آنها بي‌‌تاثير نبوده است؟

  من هم قبول دارم كه سن بازيكنان بالا است و به همين دليل از دكتر نوروزي خواسته‌ايم از اين پس بيشتر در كنار تيم باشد و وضعيت بازيكنان را مورد بررسي قرار بدهد.

   

   :    90 هنوز هم روي حرفتان مبني بر رفتن از استقلال هستيد؟

  ابتدا بايد تشكر كنم از هواداران كه دائم براي من پيامك مي‌‌زنند كه از استقلال نروم. اگر هم حالا خسته شده‌ام از دست هواداران نيست. از بي‌‌توجهي افرادي كه ادعا دارند فوتبال را مي‌‌فهمند دلخورم. ما با مشكلات زيادي تيم را مدعي قهرماني كرده‌ايم و حالا كه مي‌‌خواهيم به هدف برسيم سريع بحث واگذاري را مطرح كرده‌اند. عده‌اي هم نشسته‌اند و دائم از فوتبال بد مي‌‌گويند. اين افراد تصميم گرفته‌اند اين ورزش را زمين بزنند و به خوبي هم موفق شده‌اند.

   :    90 اما نجف‌نژاد گفته كه اجازه نمي‌‌دهد شما از استقلال برويد و اگر تيم به بخش خصوصي واگذار نشد، بايد در سمت خود باقي بمانيد؟

  از او تشكر مي‌‌كنم. واقعا اگر اين فصل نجف‌نژاد در كنار من نبود و براي استقلال وقت نمي‌‌گذاشت مدت‌ها پيش بريده بودم. اما اين روند بايد عوض شود. اين بار اگر هيات‌مديره هم بخواهد ديگر نمي‌‌مانم و تصميم خود را گرفته‌ام.

   

                              

   

   :    90استقلال در نبود شما به مشكل نمي‌‌خورد؟

  بالاخره ما تاجايي كه مي‌‌توانستيم تلاش كرديم 7، 8 قهرماني هم كسب كرديم كه بعيد مي‌‌دانم كسي بتواند آن را تكرار كند درآمدزايي‌هاي لازم را هم انجام داديم كه فوق‌العاده بود و طي اين سال‌ها 100 ميليارد سود به باشگاه رسانده‌ام.

   :    90 خصوصي‌سازي مشكلات تيم را برطرف مي‌‌كند؟

  نمي‌‌دانم ولي اين شيوه درست نيست كه بگويند دولت نظارت و حاكميت خود را داشته باشد و يكي بيايد و فقط پول بدهد.

   :    90 شما نمي‌‌خواهيد استقلال را بخريد؟

  به هيچ‌ عنوان، از خريد تيم كنار كشيدم و مسير را براي آنهايي باز گذاشته‌ام كه مدعي اداره باشگاه هستند آنها بيايند و ببينند كه ما با چه شرايطي كار مي‌‌كرديم.

   :    90امسال چقدر درآمدزايي داشتيد؟

  13 ميليارد تومان كه ركوردي دست نيافتني در ورزش است. بعد از من مديراني كه مي‌‌آيند مي‌‌توانيد ببينيد كه چقدر درآمدزايي مي‌‌كنند. از هيچ رانتي هم استفاده نكردم و به جايي هم وصل نبودم.

   :    90با اين شرايط براي تمديد قرارداد قلعه‌نوعي وارد مذاكره نمي‌‌شويد؟

  من تا وقتي مسئوليت دارم براي موفقيت تيم تلاش مي‌‌كنم. قصد دارم پس از بازگشت تيم از قطر با قلعه‌نوعي مذاكره و قرارداد او را تمديد كنم.

   :    90اما قلعه‌نوعي هر ساله مذاكره مي‌ كند ولي خيلي دير جواب مي‌‌دهد؟

  امسال فرق مي‌‌كند. او منتظر است تا ببيند بحث خصوصي‌سازي به كجا كشيده مي‌‌شود و پس از آن تصميم مي‌‌گيرد.

   :    90در اين صورت چرا با مظلومي جلسه گذاشتيد؟

  من جلسه نگذاشتم. خودش خواست كه در مورد طلبش جلسه‌اي داشته باشيم كه روز پنجشنبه بود و خودش هم جلسه را كنسل كرد و ترسيد به خاطر شكست تيم حاشيه ايجاد شود.

   :    90اين نشست در چه راستايي خواهد بود؟

  هم دوستانه است و هم در مورد طلب مظلومي.

   :    90بيلان مالي سال 92 حاضر است؟

  بله، من جزو معدود مديراني هستم كه قبل از پايان سال بيلان مالي ارائه مي‌‌كنم.

   :    90ورودي و خروجي مالي شما چقدر بوده است؟

  به قدري بوده كه تراز مالي ما منفي نيست و شرايط مساعدي دارد.

   

   
  استقلال -مديرعامل استقلال-