• طوقانی و محمد‌پور نقره‌ای شدند - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
 •  

   

   

   

   

  طوقانی و محمد‌پور نقره‌ای شدند

  پرونده ایران با 2 نقره و یک برنز در صوفیه بسته شد

   

  دو نماینده تیم ملی بوکس در آخرین روز از تورنمنت بین‌المللی بلغارستان با شکست مقابل حریفان خود به مدال نقره دست یافتند.

   

   تورنمنت بین المللی بلغارستان در حالی از روز چهارشنبه به میزبانی شهر صوفیه با حضور 200 بوکسور و 22 تیم از کشورهای مختلف آغاز و امروز شنبه به پایان رسید که تیم ملی ایران نیز با ترکیب 6 بوکسور در این مسابقات حضور پیدا کرد و در پایان با کسب دو مدال نقره و یک برنز به کار خود پایان داد.

  در وزن 49- کیلوگرم هومن طوقانی ابتدا با شکست نماینده بلغارستان به مرحله نیمه نهایی رسید و مدال برنزش قطعی شد. طوقانی روز گذشته به مصاف نماینده ترکیه رفت و با شکست حریفش به فینال مسابقات راه یافت و امروز در فینال مقابل نماینده ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره رسید.

  در وزن 52- کیلوگرم سجاد محمدپور نیز در دور اول نماینده تیم بلغارستان را شکست داد و در دور دوم با شکست نماینده اسپانیا به جمع چهار نفر پایانی راه یافت. محمدپور روز گذشته جمعه به مصاف نماینده بلغارستان رفت و با شکست نماینده میزبان به فینال مسابقات راه یافت. محمدپور امروز با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

   

  در وزن 56- کیلوگرم احسان سپهوندی نیز با شکست نماینده بلغارستان به جمع چهار نفر پایانی راه رفت. سپهوندی شب گذشته (جمعه) به مصاف نماینده اکوادور رفت و بازی را مقابل حریفش واگذار کرد و به مدال برنز دست یافت.

  از بین 6 بوکسور اعزامی به تورنمنت بلغارستان سه نماینده ایران در نخستین دیدار مقابل حریفان خود شکست خوردند و از دور مسابقات حذف شدند.

  ابراهیم ناظریان نماینده وزن 64 کیلوگرم مقابل نماینده بلغارستان شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد، جهانگیر عراقی نماینده وزن 75- کیلوگرم مقابل نماینده لیتوانی شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت و وحید ابراهیمی نماینده وزن 91+ کیلوگرم هم به بوکسور ترکیه باخت و حذف شد.

   

   

  تیم ملی بوکس ایران - بلغارستان -صوفیه