• کروش با دستیار ایرانی موافقت کرده است - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
 •  

   

   

   

  کنفدراسیون فوتبال منطقه آسیای مرکزی و ایران تاسیس می‌شود

  کروش با دستیار ایرانی موافقت کرده است

  علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال در ابتدای هفته جاری به تاجیکستان سفر کرد تا درباره همکاری بیشتر با فوتبال این کشور تفاهمنامه‌ای امضا کند. کفاشیان در حاشیه این سفر از دستاوردهای آن و البته مسائل این روزهای فدراسیون صحبت کرد.

  دیدارهای تدارکاتی
  این مسابقات از قبل برنامه‌ریزی شده است و براساس برنامه با چند تیم از آفریقا و چند تیم هم از اروپا بازی‌های تدارکاتی خواهیم داشت.

  پول‌های بلوکه شده
  پول‌های بلوکه شده فدراسیون هنوز آزاد نشده ولی پولی که فیفا قول داده بود را دریافت کردیم.

  دستیار جدید کروش
  سیموئز مشکلاتی شخصی داشت و رفت اما نمازی بدون هماهنگی و بدون موافقت ما تیم ملی را ترک کرد در حالی که باید تا پایان جام جهانی در تیم می‌ماند. در هر صورت کروش از افراد دیگری به‌عنوان دستیار کمک خواهد گرفت. اگر دستیار خارجی هم بخواهد به صورت پاره وقت خواهد بود و چنین دستیاری کوتاه مدت و تنها برای هر اردوی تیم ملی ممکن است حضور داشته باشد. از کروش خواستیم که دستیار اولش ایرانی باشد و وی هم موافقت کرده است.

  سفر به تاجیکستان
  طرح تاسیس کنفدراسیون فوتبال منطقه آسیای مرکزی و ایران تحت بررسی قرار دارد. به همین منظور با حضور روسای فدراسیون‌های فوتبال تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و افغانستان و نماینده AFC طی دو روز در شهر دوشنبه جلسات فشرده‌ای برگزار و راجع به تاسیس کنفدراسیون آسیای مرکزی، اساسنامه و شکل گیری آن گفت و گو شد. با توجه به طرح تاسیس کنفدراسیون فوتبال منطقه آسیای مرکزی و ایران، ایران برای توسعه و پیشرفت فوتبال کشور‌های تحت پوشش منطقه کمک خواهد کرد. در این جلسات صحبت کردیم تا بتوانیم با همفکری و اقدامات لازم، انواع برنامه‌های توسعه‌ای و مسابقات برای این منطقه جدید فوتبال را طراحی کنیم و مقرر شد اساسنامه را به نهاد تصمیم گیرنده برای تصویب بفرستیم تا طی دو ماه آینده نهایی و اجرایی شود. با تصویب طرح تاسیس کنفدراسیون فوتبال آسیای مرکزی و ایران، این منطقه صاحب یک فوتبال قوی خواهد شد. قزاقستان اگر چه یکی از کشورهای آسیای مرکزی است اما چون عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا نیست و عضویت یوفا را دارد، به‌جای این کشور افغانستان در طرح کنفدراسیون آسیای مرکزی قرار گرفته است.

  مذاکره با ماتئوس
  فدراسیون فوتبال هیچ مذاکره یا تماسی با لوتار ماتئوس نداشته و از این خبر کاملا بی اطلاعیم.

  حضور مسوولان در برزیل
  تاکنون در مورد حضور شخص خاصی از مقامات کشورمان برای حضور در جام جهانی تصمیم گرفته نشده است اما این آمادگی را برای حضور مسوولان در این رویداد مهم ورزشی جهانی داریم.

   

  کنفدراسیون فوتبال منطقه آسیای مرکزی-کی روش-کروش