• بازیهای المپیک تابستانی ناشنوایان و کسب 32 مدال کاروان ایران - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳
 •  

  بیست و دومین دوره بازیهای المپیک تابستانی ناشنوایان که چهارم مردادماه آغاز شده بود، با حضور کاروان ورزش ایران ، در شهر صوفيه بلغارستان به پایان رسید و ایران با کسب  32 مدال ( 7 مدال طلا، 4 نقره و 21 برنز ) در رتبه هشتم در میان 103 کشور شرکت کننده جهان قرار گرفت. چهار سال قبل ایران رتبه هفدهم را به دست آورده بود.

  کاروان ایران با 81 ورزشکار در رشته‌های فوتبال، والیبال، دو و میدانی، شنا، تنیس روی میز، کشتی فرنگی و آزاد، جودو، کاراته و تکواندو این دوره از مسابقات شرکت کرد. ضمن اینکه  در رشته‌های کاراته و تکواندو در رده بانوان هم 10 نماینده داشتند.

  یک روز پس از برگزاری افتتاحیه مریم خدابنده، بانوی تکواندوکار وزن اول ایران با کسب مدال برنز، کاروان ایران را صاحب اولین مدال در این دوره از مسابقات کرد. مژده مردانی هم که در رقابتهای کاتای انفرادی مسابقات المپیک جهانی ناشنوایان شرکت کرده بود، نخستین ورزشکاری بود که کاروان کشورمان را در این مسابقات طلایی کرد.

  كاتاي جودو ايران نیز با تركيب حميد لطفي و عليرضا ساعتيان بالاتر از حريفان خود هفتمين مدال طلاي كاروان ورزشي كشورمان را به ارمغان آورد.

   

  اسامي مدال آوران كاروان ورزشي ناشنوايان ايران در بازي هاي المپيك ناشنوايان در شهر صوفيه بلغارستان:

  مدال طلا:

  محمد خدايار، امير دانيالي، مژده مرداني و كوميته تيمي مردان كاراته، حسين نوري و رسول درياني (كشتي آزاد) و كاتاي جودو

  مدال نقره:

  حسين كرمي (پومسه) و ميثم قبشه دزفولي (كشتي فرنگي)، سجاد پيرچمن (دووميداني - پرتاب ديسك) و محمد محبوبي(كشتي آزاد)

  مدال برنز:

  مريم خدابنده و سحر حسيني ‌نژاد (تكواندو)، زهرا ابراهيمي (پومسه)، محمدرضا هوشيار، بهاره صفري، فاطمه قلي زاده، عاطفه بعيات، ميثم اخوان، مرتضي جدايي و كاتاي تيمي مردان (كاراته)، محمد كاظم ‌زاده و ميثم عابدي (تكواندو)، مهدي بخشي، مجيد توكلي، محمد مرادي و محمدامين نعمتي (كشتي فرنگي)، علي سلحشور و حسين الله كريمي (جودو)، فرود حجتي(كشتي آزاد) و تيم واليبال.

  منبع: باشگاه خبرنکاران

  کلید واژه ها:

  المپیک تابستانی، ناشنوایان، مدال، بلغارستان، طلا، كاتا، جودو