• خیزبلند نوجوانان برای قهرمانی در آسیا - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
 •  

   

   

   

   

  سه طلا هدیه بیرالوند به کاروان وزنه‌برداری ایران

  خیزبلند نوجوانان برای قهرمانی در آسیا
  رضا عباسپور
  روز چهارم مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان آسیا (گزینشی بازی‌های المپیک نانجینگ) با درخشش رضا بیرالوند وزنه‌بردار دسته 85 کیلوگرم کشورمان و کسب سه نشان طلایی رنگ آسیا روزی طلایی و مسرت بخش بود.
  بیرالوند که در گروه خود باید با 9 وزنه‌بردار دیگر از سراسر قاره کهن رقابت می‌کرد، با وزنه‌های ایده‌آلی که توکلی برایش انتخاب می‌کرد حتی تا پای شکستن رکورد یکضرب ایران (وزنه 147کیلوگرمی) نیز پیش رفت اما پرونده حرکت یکضرب او با ثبت وزنه 142 کیلوگرم و ناکامی در مهار وزنه 147 کیلوگرمی در آخرین حرکتش بسته شد.
  بیرالوند یکضرب خود را با کسب مدال طلا آغاز کرد تا این طلا برای او و کاروان ایران خیزی بلند باشد؛ خیزی برای قهرمانی در قاره آسیا و کنار زدن تیم وزنه‌برداری چین از کورس قهرمانی.
  شروع حرکت دوضرب برای بیرالوند زمانی بود که همه وزنه‌برداران این دسته که با او(بیرالوند) رقابت داشتند کار خود را پایان داده بودند. توکلی در حرکت دوضرب هم با زیرکی و رعایت اصول بازی دادن رقیب روی انتخاب وزنه‌ها، طوری برای بیرالوند وزنه درخواست کرد که در نهایت رقیب چینی ملی‌پوش 85 کیلوگرم کشورمان نتوانست در کورس رقابت باقی مانده و هر چه تلاش کرد به جایی نرسید.
  با این وضعیت در نهایت رضا بیرالوند، وزنه‌بردار لرستانی و با انگیزه با ثبت صحیح هر سه حرکت دوضرب خود موفق شد با مهار وزنه 171 کیلوگرم و نیز به دست آوردن مجموع 313 کیلوگرم صاحب 3 نشان طلا و عنوان قهرمانی دسته 85 کیلوگرم نوجوانان قاره آسیا شود.
  دراین وزن وزنه‌بردار چین و کره جنوبی با ثبت مجموع 305 و 299 کیلوگرم به ترتیب صاحب عناوین نایب قهرمانی و سومی آسیا شدند.
  این رقابت‌ها در حالی برگزار شده که امروز و در روز پایانی مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان آسیا ملی‌پوشان کشورمان در دسته 94 و 94+ کیلوگرم روی تخته می‌روند و اگر به قول توکلی بتوانند همان وزنه‌های تمرینی خود را ثبت کنند، تیم ایران، چین را کنار می‌زند و صاحب سکوی نخست مسابقات آسیایی می‌شود.

   

  وزنه‌برداری نوجوانان آسیا -رضا بیرالوند