• طلسم چینی‌ها شکسته شد - ۱۳۹۲/۱۲/۲۷
 •  

   

   

   

  طلسم چینی‌ها شکسته شد

  قهرمانی نوبرانه ایران در ووشوی جوانان جهان

   

   تیم ساندای ایران در پایان پنجمین دوره مسابقه‌های ووشوی قهرمانی جوانان جهان در شهر آنتالیای ترکیه، بالاتر از تیم های چین و ویتنام عنوان نخست جهان را از آن خود کرد.

  پس از تیم ایران، تیم چین با کسب سه مدال طلا و دو نقره دوم شد و تیم ویتنام با سه مدال طلا در مکان سوم قرار گرفت.

  در آخرین روز پنجمین دوره مسابقات ووشوی قهرمانی جوانان جهان در ترکیه، عرفان آهنگریان در وزن 56 کیلوگرم، محسن شهبازی در وزن 70 کیلوگرم، میلاد عارفی مقام در وزن 75 کیلوگرم و سینا خلیلی در وزن 80 کیلوگرم، چهار مدال طلای تیم ایران را کسب کردند.

  مهدی محمدی در وزن 52 کیلوگرم، ماریه قادری نژاد در وزن 48 کیلوگرم و زهرا سلحشور در وزن 56 کیلوگرم دختران به مدال نقره دست یافتند و تنها مدال برنز تیم ایران را نیز صبا شریفی در وزن 60کیلوگرم کسب کرد.

  در رقابت های دیروز در بخش ساندا، ابتدا ماریه قادری نژاد در دو راند مغلوب نماینده چین شد و سپس زهرا سلحشور نیز مبارزه را با نتیجه 2- یک به
  «لوآن تی» از ویتنام واگذار کرد.

  بعد از این رقابت، نوبت به سانداکاران پسر ایران رسید تا برای کسب مدال طلا مبارزه کنند. مهدی محمدی نخستین نماینده تیم ایران بود که با وجود ارائه مبارزه‌ای شجاعانه، بازی را به «ژی لی» از چین واگذار کرد اما در ادامه، پسران سانداکار ایران چهار مدال طلای متوالی را کسب کردند.

  عرفان آهنگریان در دو راند متوالی، «نورسلطان کاپاروف» از روسیه را شکست داد تا نخستین طلایی ساندای ایران شود.

  سپس محسن شهبازی در دو راند، «سوماکا سینگ» از هندوستان را شکست داد و به مدال زرین طلا رسید.

  میلاد عارفی مقام برابر «کن ژاتایف» از قزاقستان پیروز شد و در آخرین مبارزه که قهرمان بخش ساندا را تعیین می کرد، سینا خلیلی در رقابتی دیدنی و نزدیک «ژائو ژنگ» از چین را با نتیجه 2- یک شکست داد تا سانداکاران کشورمان به سال ها قهرمانی چینی ها پایان بدهند.

   

  قهرمانی ووشوی جوانان جهان- تیم ساندای ایران-