• تفاهمنامه وزارت ورزش با سازندگان لانه پرنده - ۱۳۹۲/۱۲/۲۷
 •  

   

   

   

   

  چند خط خبر

   

  تفاهمنامه وزارت ورزش با سازندگان لانه پرنده

  از ساخت 4 دهکده ورزشی
  تا مقاوم‌سازی آزادی

   تفاهمنامه اقتصادی بین وزارت ورزش و جوانان ایران و شرکت سی تیک چین برای ساخت 4 دهکده ورزشی، 2 پروژه سرپوشیده ورزشی بانوان و مقاوم سازی بخش‌هایی از مجموعه ورزشی آزادی امضا شد. بودجه این تفاهمنامه که دیروز با حضور مسوولان وزارت ورزش و جوانان و شرکت سی تیک چین امضا شد، در ابتدا 500 میلیون یورو بوده و در نهایت بیش از 4 میلیارد یوآن چین به مدت 39 ماه با باز پرداخت 5/5 ساله پیش بینی شده است. این شرکت چینی پیش از این ساخت ورزشگاه لانه کبوتر پکن را در کارنامه داشته است و در حال حاضر کنسرسیومی با شرکت ایران شرق تشکیل داده است. انجام مقدمات این تفاهمنامه از سال 2012 آغاز شد اما به دلیل متمرکز نبودن مستندات، در دو سه ماه اخیر با به کارگیری توان 500 نفر ساعت، برای امضا آماده شد. محمود گودرزی پس از امضای این تفاهمنامه ابراز امیدواری کرد این همکاری‌ها با تکمیل و تجهیز اماکن ورزشی، منشاء خیر شود و ادامه داشته باشد.
   

  7 نفر برای فدراسیون قایقرانی ثبت‌نام کردند

  میلاد به جای دنیامالی آمد
   پنج نفر برای انتخابات فدراسیون قایقرانی ثبت نام کرده‌اند که در بین این نفرات، نام محسن میلاد به چشم می‌خورد؛ کاپیتان سابق تیم ملی قایقرانی که این روزها یکی از نزدیکان احمد دنیامالی است. در جریان ثبت نام نامزد‌های ریاست فدراسیون قایقرانی محسن میلاد رییس سابق کمیته آب‌های آرام این فدراسیون نیز برای ریاست فدراسیون قایقرانی ثبت نام کرد تا بعد از امینی دبیر سابق فدراسیون، پورعسگر سرپرست رییس پیشین کمیته رویینگ، اتابکی رییس کمیته رویینگ و عسگری رییس سابق فدراسیون شمشیربازی، او هم پا به رقابت بگذارد؛ رقابتی که قرار است نماینده احمد دنیامالی با بقیه کاندیداها رقابت کند. در آخرین ساعات دیروز، وحید مرادی و سهرابیان نیز برای حضور در این رقابت ثبت نام کردند.
   

  کادر فنی وزنه‌برداری به دنبال بودجه

  اردوی خارجی در گرو تزریق پول!

   کادر فنی جدید تیم ملی وزنه‌برداری در شرایطی که سال آینده دو رویداد مهم را پیش رو دارند (بازی‌های آسیایی اینچئون و رقابت‌های جهانی قزاقستان) گویا بجای اینکه بیشتر تمرکزشان را روی آماده‌سازی وزنه‌برداران ملی‌پوش معطوف کنند؛ به ناچار مجبورند بخشی از توانشان را برای زنده کردن بودجه حمایتی و تأمین منابع مالی تیم ملی وزنه‌برداری متمرکز نمایند تا شاید اگرقسمت شد سال آتی یک مرحله اردوی خارجی را در برنامه‌های تمرینی خود قرار دهند. نخستین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری ایران که برای حضور در تورنمنت‌های معتبر بین‌المللی سال آینده از 9 اسفندماه با حضور 18 وزنه‌بردار آغاز شده بود، 27 اسفند(امروز) به اتمام می‌رسد. بر همین اساس دومین مرحله اردوی این تیم از 8 مرحله اردوی پیش‌بینی شده کادرفنی از 6 فروردین در کمپ تیم‌های ملی آغاز می‌شود. همچنین طبق تصمیم کادرفنی تیم ملی وزنه‌برداری در بین این 8 مرحله، اردوهای استانی و یک مرحله اردوی خارج از کشور نیز تدارک دیده شده است که در صورت تأمین منابع مالی و تزریق بودجه از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، این اردوها نیز برگزار می‌شود.
   

  پایان کار تکواندوکاران ایران در تورنمنت هلند

  مردانی طلایی شد ؛حجی زواره نقره‌ای

   تکواندوکاران ایران در رقابت‌های بین‌المللی هلند با کسب یک مدال طلا و یک نقره دیگر به کار خود در این دوره از مسابقات خاتمه دادند. در روز پایانی این مسابقات تیم ایران سه نماینده داشت که حاصل تلاش آنها یک طلا و یک نقره بود. در وزن 74- کیلوگرم تیم ایران دو نماینده داشت که علیرضا نصرآزادانی دور نخست به جان اسپ از نروژ باخت و حذف شد اما مسعود حجی‌زواره با شکست رقبا راهی بازی نهایی شد. این تکواندوکار کرمانشاهی در دور نخست مارکوویچ از کرواسی را 4 - صفر شکست داد. حجی زواره دور دوم به مصاف استاتکوویچ از بلاروس رفت و 9 - یک این حریف را از پیش‌رو برداشت. ملی‌پوش تکواندوی ایران در ادامه با برتری مقابل دانیل بلان از مولداوی(10 - صفر)، آلزوما از آمریکا(5-3) و فررا از پرتغال (یک - صفر) راهی بازی نهایی شد و در جدال برای کسب مدال طلا 4 - 2 نتیجه را به مورا از برزیل واگذار کرد و به نشان نقره دست یافت. در این وزن گورگیف از بلاروس و فررا از پرتغال به نشان برنز دست یافتند. نماینده سنگین وزن تیم ملی ایران در این دوره دست به کار بزرگی زد و با شکست همه رقبا روی سکوی قهرمانی ایستاد. مردانی دور نخست استراحت داشت، سپس کازانتسوف از روسیه را 5 - 3 شکست داد. وی سپس هنری کوکی از انگلستان را 8 - 7 از پیش‌رو برداشت و در مرحله یک چهارم نهایی به دیدار کارلو مولفتا ایتالیایی رفت. مردانی این ایتالیایی را با مدال‌های متعدد از جمله طلای المپیک 2012 لندن، دو نقره و یک برنز جهان، یک طلا، یک نقره و دو برنز اروپا و طلای یونیورسیاد 5 - 4 شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد. سنگین وزن ایران، فیلیکس از برزیل را در نیمه نهایی با امتیاز طلایی شکست و به دیدار پایانی راه پیدا کرد. مردانی برای کسب مدال طلا به مصاف آنتونی اوبامه دارنده نشان نقره المپیک 2012 لندن و طلای 2013 جهان رفت. این دیدار در پایان راند سوم 8 - 8 مساوی شد که نماینده ایران در راند طلایی با گرفتن امتیاز برنده میدان را ترک کرد و صاحب مدال طلا شد. در این وزن ولگروویچ از آلمان و کرازیرو از برزیل به نشان برنز مشترک دست پیدا کردند. در پایان این مسابقات تیم ایران با چهار مدال به کار خود پایان داد. یک طلای سجاد مردانی، دو نقره معتمد و حجی زواره و برنز یوسف کرمی حاصل تلاش نمایندگان ایران در هلند بود. هادی مستعان از دیدار با تکواندوکار رژیم اشغالگر قدس امتناع کرد، اسبقی و نصر هم از دور مسابقات کنار رفتند.
   

  روزهای شلوغ رکابزنان در شروع سال

  هلند، فرانسه و بلژیک، میزبان امیدها
   تیم دوچرخه‌سواری زیر 23 سال ایران طی روزهای 22، 26 و 29 فروردین به ترتیب در تورهای یکروزه هلند، فرانسه و بلژیک شرکت می‌کند. شورای برون مرزی سفرهای پیش روی رکابزنان را مورد بررسی قرار داد و در همین راستا با حضور تیم امید ایران در رقابت‌های هلند، فرانسه و بلژیک موافقت کرد. همچنین در شورای برون مرزی حضور تیم شهرداری تبریز در تور فیلیپین و تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا تصویب شد. در جلسه بعدی شورای برون مرزی قرار شد در مورد اردوی ایتالیا، تور آذربایجان و دیگر مسابقات داخلی و خارجی تصمیم گرفته شود. خالقی دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری درباره برنامه‌های تیم ملی در رده‌های مختلف و مشکلاتی که این روزها فدراسیون دارد، می‌گوید: «کمیته ملی المپیک مشکلی با برنامه‌های ما ندارد، فقط گفته‌اند هزینه‌ها را پرداخت نمی‌کنند که ما نیز اعلام کردیم از طریق بودجه فدراسیون خودمان هزینه‌های اردوها و مسابقات را پرداخت می‌کنیم.»
   
   
   
   منبع : ایران ورزشی

  اردوی خارجی - تزریق پول-تکواندو-هلند، فرانسه و بلژیک- تیم دوچرخه‌سواری زیر 23 سال ایران