• هیات مدیره پرسپولیس معرفی شد - ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
 •  

   

   

   

  هیات مدیره پرسپولیس معرفی شد

  استیلی، زادمهر و یک گروه ناشناس
  ایران ورزشی- سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان و گمانه‌زنی‌های بسیار عصر دیروز از سوی وزیر ورزش و جوانان اعضای هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس منصوب شدند. دکتر محمود گودرزی در حکمی حمید استیلی، دکتر زادمهر، حمید رضا سیاسی، مصطفی سلیمی، علی اصغر مونسان، حسین کاظم‌پور و مهدی خواجوند را به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس منصوب کرد.
   
  وزیر ورزش طی حکمی 7 ماموریت ویژه برای این هیات مدیره ترسیم کرد:
  1)
  ارتقای جایگاه باشگاه در سطح کشور و آسیا
  2)
  بهره‌گیری از تجارب نخبگان و پیشکسوتان ورزشی در تدوین سند راهبردی باشگاه
  3)
  کشف، تربیت و شکوفایی استعدادهای ورزشی، شکوفایی معنوی و تعمیق ارزش‌های اسلامی حاکم بر فضای باشگاه
  4)
  به کارگیری کادر متعهد، مجرب و دلسوز در باشگاه با هدف علمی کردن صنعت ورزش
  5)
  تحقق انتظارات هواداران و علاقه‌مندان با انگیزه باشگاه
  6)
  رفع مشکلات حقوقی و قانونی باشگاه به منظور فراهم شدن شرایط واگذاری شرکت بر اساس حکم قانونی
  7 )
  جذب منابع مالی پایدار و ایجاد یک نظام هزینه- فایده مناسب در شرکت.
  بعد از این اعلام شد اولین جلسه هیات مدیره پرسپولیس با اعضای جدید امروز در وزارتخانه برگزار خواهد شد و پس از آن مدیرعامل جدید باشگاه هم معرفی می‌شود.

  چهره‌های ناآشنا را بشناسید
  به غیر از محمد زادمهر و حمید استیلی سایر اعضای هیات مدیره پرسپولیس افراد گمنامی به نظر می‌رسند اما آنها هم پست‌ها و مناصب مهمی دارند. حسین کاظم‌پور اردبیلی وزیر بازرگانی در دولت محمدعلی رجایی بوده‌است. وی همچنین معاون اقتصادی وزارت امور خارجه در دولت میرحسین موسوی و سپس معاون وزیر نفت این دولت بوده‌ است. وی حدود ۱۵ سال نماینده ایران در اوپک بود؛ در آن زمان عضو هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران نیز بوده‌ است.
  کاظم‌پور فارغ‌التحصیل مدرسه عالی بازرگانی است و قبل از انقلاب ۵۷تحصیلات خود را در رشته‌ ام‌بی‌ای (MBA) در آمریکا به پایان رسانده‌ است.
  علی اصغر مونسان در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف فارغ‌التحصیل شد. از جمله سمت‌های وی می‌توان به معاون اجرایی شرکت مانا (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران)، عضویت هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت دی (بنیاد مستضعفان)، مسوولیت‌های اجرایی در فاز اول منطقه پارس جنوبی (پالایشگاه پارس جنوبی) و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آتی ساز (بنیاد مستضعفان) و مدیر عامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران اشاره کرد.
  مصطفی سلیمی هم دارای لیسانس شیمی دانشگاه تهران، فوق لیسانس مدیریت و دکترای مدیریت محیط زیست است. سلیمی اکنون شهردار منطقه 21 است. مسوول ارزشیابی و کنترل عملکرد وزارت کشور، مسوول رسیدگی به شکایات وزارت کشور و مدیر کلی حراست شهرداری تهران از جمله سمت‌های او بوده است.
  حمیدرضا سیاسی کارخانه‌دار و تاجر است و مهدی خواجه‌وند نیز وکیل و حقوقدان است.

  دشمن دایی هم هست؛ زادمهر پیشنهاد استیلی بود
  حمید استیلی و دکتر محمد زادمهر تنها اعضای فوتبالی هیات مدیره جدید پرسپولیس هستند. نکته جالب اینکه محمد زادمهر در سفر خارج از کشور به‌سر می‌برد اما دیروز به عنوان عضوی از هیات مدیره انتخاب شد چرا که حمید استیلی او را به وزارتخانه معرفی کرده و بخشی از تیمش قرار داده بود.
  نکته جالب اینجاست که همه از رابطه بد زادمهر با علی دایی خبر دارند و بعید نیست این پرسپولیسی قدیمی در کنار استیلی و متحدان سیاسی و تجاری‌اش که به هیات مدیره آمده‌اند شرایط کار را برای دایی در پرسپولیس سخت کنند.
  زادمهر زمانی که به عنوان سرپرست تیم راه‌آهن فعالیت می‌کرد با دایی به شدت به مشکل برخورد.

  مدیرعامل بیرون از هیات مدیره؟
  قانون می‌گوید بعد از انتخاب و معرفی اعضای هیات مدیره یک باشگاه با رای گیری این اعضا شخص مدیرعامل از بین اعضای این هیات مدیره مشخص خواهد شد اما ظاهرا در خصوص پرسپولیس این قانون به راحتی زیر پا گذاشته می‌شود.
  از یک هفته پیش بحث مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس داغ شده و هر روز نام‌هایی مثل مهدی محمد نبی، محمدرضا ساکت، محمد دادکان، محمد صادقی، درودگر و... شنیده می‌شود که آخرین این افراد علیرضا رحیمی بود.
  نکته جالب اینکه هیچ کدام از افرادی که طی چند روز اخیر نامشان به میان آمده جزو هیات مدیره باشگاه نیستند و مشخص نیست نامشان چگونه مطرح شده است.
  گفته می‌شود با وجود مصاحبه‌های آتشین سلطان علیه وزیر، علی پروین به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب می‌شود که البته این کار حداقل به صورت ظاهری با رای گیری اعضای هیات مدیره انجام خواهد شد. ظاهرا بر اساس قانون مدیرعامل می‌تواند فردی بیرون از اعضای هیات مدیره باشد چرا که از بین 7 نامی که در هیات مدیره حضور دارند هیچ کدام گزینه محتملی برای مدیرعاملی به نظر نمی‌رسند و بعید نیست مدیرعامل فردی بیرون از این جمع باشد. شاید فردی مثل محمدرضا ساکت، علیرضا رحیمی یا علی پروین.
  تخلف درباره دوشغله‌ها؟
  پس از حرف و حدیث‌های فراوان بالاخره هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس مشخص شد اما پس از این انتخاب حرف و حدیث‌های زیادی برای اعضای این هیأت‌مدیره مشخص شده است. گفته می‌شود اولین تخلف در انتخاب هیأت‌مدیره پرسپولیس حضور افراد دوشغله است. طبق قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل دولتی مصوب 11/10/1373وکلای دادگستری وفق تبصره 4 آن قانون نمی‌توانند شغل دولتی داشته باشند.
  یکی از اعضای هیأت‌مدیره پرسپولیس به نام خواجه‌وند که وکیل است و خادم او را یکی از اعضای پرتلاش هیات‌مدیره می‌داند عضویتش در هیات‌مدیره پرسپولیس منع قانونی دارد. البته افراد دیگری نیز در این لیست هیات‌مدیره به‌عنوان اعضای دو شغله هستند که باید دید آیا وزارت ورزش برای این انتخاب‌ها جوابی دارد یا خیر.
   

   

  هیات مدیره پرسپولیس -محمود گودرزی -حمید استیلی، دکتر زادمهر، حمید رضا سیاسی، مصطفی سلیمی، علی اصغر مونسان، حسین کاظم‌پور و مهدی خواجوند