• حرفهای بعد از بازی بازیکنان و مربیان دو تیم اسپانیا و هلند - ۱۳۹۳/۰۳/۲۴
 •  

   

   

   

  حرفهای بعد از بازی بازیکنان و مربیان دو تیم اسپانیا و هلند

   
   


   فن‌خال: بازیکنانم هدیه بزرگی به من دادند

  لوئیز فن‌خال پس از برتری 5 بر یک شاگردانش مقابل اسپانیا گفت: به شدت تحت‌تأثیر پیروزی شاگردانم مقابل اسپانیا قرار گرفتم، پیروزی که تمام دنیا آن را دیدند. بازیکنانم با این برد هدیه‌ای بزرگ به من دادند.

  وی افزود: وقتی با نتیجه یک بر صفر از لاروخا عقب افتادیم به این فکر افتادیم که چگونه نتیجه بازی را تغییر دهیم  برای همین نیاز به اضافه کردن قوای تهاجمی خودمان داشتیم. فن‌پرسی پیش از اینکه نیمه نخست به پایان برسد روی پاس عالی دالی بلیند گلی فوق‌العاده به ثمر رساند. همین گل شرایط بازی را تغییر داد.

  سرمربی فصل آینده منچستریونایتد عنوان کرد: همه از کسب این پیروزی خوشحال هستند. کسب چنین پیروزی مقابل اسپانیا واقعاً یک رویا بود. در درون زمین بابت کسب این پیروزی به یکدیگر تبریک گفتیم و این بهترین صحنه پس از پیروزی مقابل حریفی همچون اسپانیا بود. حالا به فکر بازی بعدی با استرالیا هستیم.

  دل بوسکه: فوتبال همین است، باید شکست‌مان را بپذیریم

  ویسنته دل بوسکه پس از شکست 5 بر یک برابر هلند در نخستین بازی جام جهانی اظهار داشت: فوتبال همین است و باید این شکست را بپذیریم.

  وی افزود: ما باید این باخت را فراموش کنیم و به فکر آینده باشیم. هلند در نیمه دوم بهتر از اسپانیا بود و باید پذیرفت که آنها نسبت به ما بهتر بودند و بازی را بردند.

  سرمربی تیم ملی اسپانیا خاطرنشان کرد: این شکست لحظه بدی است ولی این مشکل را حل خواهیم کرد.

   روبن: تازه ابتدای راه هستیم

  آرین روبن مهاجم تیم ملی هلند پس از پیروزی 5 بر یک تیمش مقابل اسپانیا گفت: بابت این پیروزی خیلی خوشحال هستیم و به تیم جوان خودمان خیلی افتخار می‌کنم.

  وی افزود: برد برابر اسپانیا انتقام شکست فینال سال 2010 نیست بلکه تنها یک بازی از مرحله گروهی است. باید خونسردی خود را حفظ کنیم و به کارمان با تلاش بیشتری ادامه دهیم.

  مهاجم هلند خاطرنشان کرد: باید از این برد برای موفقیت‌های بعدی استفاده کنیم. شاید این پیروزی روحیه ما را تقویت کند اما در ابتدای راه هستیم و تمرینات خودمان را دنبال کنیم تا برای بازی برابر استرالیا کاملا آماده شویم.

   فن‌پرسی: پیروزی مقابل اسپانیا رویای هلندی‌ها بود

  روبین‌ فن‌پرسی که در پیروزی 5 یک تیمش مقابل هلند در چارچوب رقابت‌های مرحله گروهی جام جهانی 2014 نقشی کلیدی داشت و دو گل به ثمر رساند، گفت: این پیروزی غیرواقعی است. برتری مقابل اسپانیا رویای هلندی‌هاست که به واقعیت تبدیل شد. نتیجه‌ای که در این بازی رقم خورد اتفاقی توصیف‌نشدنی است. البته نباید فراموش کنیم که تنها سه امتیاز این بازی را کسب کردیم و باید به همین روند خود ادامه دهیم.

  وی افزود: کل کشور هلند باید از این پیروزی لذت ببرند. گل تساوی که پیش از اتمام نیمه نخست به ثمر رساندم خیلی به موقع بود چون می‌خواستیم با روحیه بهتری به رختکن برویم. لحظه‌ای هم که آرین روبن نتیجه را 2 بر یک به سود هلند کرد هم فوق‌العاده بود.

  مهاجم منچستریونایتد گفت: شکست در این بازی برای اسپانیا ضربه‌ای بزرگ بود. پس از اینکه گل دوم را زدیم به حملات خود ادامه دادیم و موفق شدیم نتیجه را 3 بر یک کنیم ولی باز تشنه گلزنی بودیم و این را مدیون فن‌خال و تاکتیک‌هایش هستیم. او به خوبی پیش‌بینی می‌کند که بازی چطور پیش خواهد رفت. لوئیز فوق‌العاده است.

  فن‌پرسی عنوان کرد: از فردا به کار خودمان ادامه خواهیم داد و روی بازی با استرالیا تمرکز می‌کنیم. حالا در هلند جشن و پابکوبی است و بی‌صبرانه منتظر دیدن تصاویر شادی مردم کشورم هستم.

   اینیستا: باید شکست برابر هلند را فراموش کنیم

  آندرس اینیستا پس از شکست 5 بر یک برابر هلند اظهار داشت: این دیدار را واگذار کردیم اما اکنون باید دو بازی آینده را باید ببریم و امتیازات کامل این دو دیدار را بگیریم.

  وی افزود: تفاوت‌های جزیی توازن این بازی را برهم ریخت و شب دشواری را برای ما رقم زد. باید این شکست را فراموش و خودمان را برای بازی‌های آینده آماده کنیم.

   ژاوی: هلند را خیلی دست‌کم گرفته بودیم

  ژاوی هرناندس پس از شکست 5 بر یک ماتادورها مقابل هلند در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی 2014 برزیل گفت: همه چیزِ اسپانیا در این بازی اشتباه و شکست در نیمه دوم بازی افتضاح بود.

  وی افزود: باید تمامی اشتباهات خودمان را مرور کنیم و نقاط ضعف‌مان را بپوشانیم. هلند را خیلی دست‌کم گرفته بودیم. باید خودمان را برای بازی چهارشنبه مقابل شیلی آماده کنیم و نشان دهیم که اسپانیا به دنبال انجام کار مهمی است. باید مثبت‌اندیش باشیم.

  هافبک کاتالان‌ها تصریح کرد: از هواداران می‌خواهم در بازی با شیلی از اسپانیا حمایت کنند. چهارشنبه نباید مرتکب خطایی شده و به حاشیه کشیده شویم چون ممکن است به قیمت بازگشت به خانه تمام شود.

   کاسیاس: تحمل شنیدن انتقادها را داریم

  ایکر کاسیاس که تیمش برابر هلند با نتیجه 5 بر یک شکست خورد معتقد است که بازیکنان اسپانیا با توجه به تجربه بالای خود می‌توانند انتقادات را تحمل کنند.

  وی گفت: اینقدر تجربه ما بالا است که توان شنیدن انتقادات را داریم. بازی بعدی ما مقابل شیلی است و این دیدار حکم فینال را برای ما دارد و اگر آن را ببازیم دیگر شانسی برای صعود به مرحله بعدی را نداریم.

  کاسیاس عنوان کرد: هلند تیم برتر میدان بود و باید سر خودمان را بالا بگیریم و روی بازی بعد تمرکز کنیم تا بتوانیم پیروز میدان باشیم.

   
   
  منبع : صبحانه انلاین

  حرفهای بعد از بازی بازیکنان و مربیان تیم اسپانیا و هلند