• سزاوار جام بودیم - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
 •  

   

   

   

   

  قهرمانی آلمان از ۱۰ سال قبل با حضور کلینزمان آغاز شد

  می‌دانستم گوتسه گل می‌‌زند
   
   

  سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان گفت: قهرمانی ما در جام جهانی 2014 نتیجه پروژه ای است که ۱۰ سال قبل با حضور یورگن کلینزمان آغاز شد.

  به گزارش یواخیم لو بعد از قهرمانی تیمش در رقابت های جام جهانی 2014 اظهار داشت: پروژه قهرمانی ما از 10 سال قبل آغاز شد. آنچه امروز اتفاق افتاد، نتیجه سال‌ها کار سخت است. کاری که با حضور یورگن کلینزمان شروع شد و به اینجا رسید.

  وی ادامه داد: ما همچنان این پروژه را با تمام توان ادامه دهیم. به کار خود ایمان داشتیم و می‌دانستیم عاقبت به نتیجه می‌رسیم.

  مربی تیم ملی آلمان تاکید کرد: بسیار کار کردیم و همه در کنار هم یک مجموعه یکپارچه را ساختیم و در نهایت سزاوار جام بودیم

   

   

  وی همچنین  عنوان کرد: در تیم ما همه برای هم تلاش کردند و جنگیدند. قبل از بازی به یکایک آنها گفتم باید خیلی بیشتر از بازی‌های قبلی تلاش کنند تا به دستاوردی مهم برسند. می‌دانستیم برای این بازی 14 نفر برای ترکیب خود لازم داریم که برای این منظور تمام نفرات کادر آلمان آماده حضور در میدان بودند. این یک حرکت خوب تیمی بود که باعث می‌شد یکپارچگی خود را تقویت کنیم.

  یوآخیم لو در مورد گلزنی ماریو گوتسه نیز عنوان کرد: گوتسه جوانی شایسته و توانمند است. ستاره‌ای که حرکات اعجاب انگیز دارد. از قبل می‌دانستم او نتیجه را می‌تواند به سود ما تغییر دهد.

  تیم آلمان با کسب برد یک بر صفر مقابل آرژانتین فاتح جام جهانی بیستم در کشور برزیل شد.

   

  منبع :  فارس

   

  آلمان -قهرمان جهان- جام جهانی برزیل - فوتبال