• با 40 درصد آمادگی قهرمان آسیا شدیم - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
 •  

   

   

   

  با 40 درصد آمادگی قهرمان آسیا شدیم

  از خیلی‌ها گلایه داریم، حتی گزارشگر سیما

   

  ارزشمندترین بسکتبالیست آسیا گفت: با 40 درصد توان و آمادگی در کاپ آسیا موفق شدیم قهرمان شویم.

  جلال بابایی- به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی بسکتبال در پنجمین دوره مسابقات کاپاسیا توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند. این دومین قهرمانی تیم ملی در این رقابت‌ها بود.

  تیم ایران برای حضور در این رقابتها با تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه عازم چین شد و در پایان با نتیجه خوب رقابت‌ها را به پایان رساند. در این بین، حامد حدادی سنتر تیم ملی بسکتبال یکی از مهره‌های ارزشمند در راه کسب این عنوان قهرمانی بود، هر چند او تمرینات بسیار کمی را با تیم ملی انجام داده بود، اما در پایان به عنوان ارزشمندترین بازیکن انتخاب شد.

   

  * با بازی‌های خوب توانستیم عنوان قهرمانی را از آن خود کنیم، نظرتان در خصوص رقابت‌ها چیست؟

  برای این رقابت‌ها تمرینات کمی را پشت سر گذاشتیم، اولش ناهماهنگ بودیم و این طبیعی بود چون ما از دوران بدنسازی به این رقابت‌ها آمده بودیم، خستگی در چهره بازیکنان وجود داشت، اما تا آخر با قدرت جنگیدیم. تیم‌های خوبی در مسابقات حضور داشتند به خصوص فیلیپین و تایوان.

  در دو بازی آخر کار سختی را پیش رو داشتیم، من به شخصه تایوان را یکی از قدرت‌های برتر آسیا می‌دانم.

   

  * مصدومیت‌ها در این مسابقات همواره در کنار تیم ملی بود و کارها را سخت کرده بود.

  متأسفانه پیش از مسابقات آرن داودی را از دست دادیم و در جریان مسابقات هم سامان ویسی و بهنام یخچالی دچار مصدومیت شدند. سامان یکی از بازیکنان خوب ما بود اما متأسفانه بدشانسی باز هم گریبان او را گرفت و باید چند ماه خانه نشین شود. پس از اتفاقی که برای سامان افتاد به بچه‌ها گفتم باید قهرمان شویم و حالا این قهرمانی را به او تقدیم می‌کنیم.

   

  *در این مسابقات بازیکنان جوان بسیار خوب کار کردند. نظر شما به عنوان یکی از باتجربه‌های تیم ملی چیست؟

  جوان‌های تیم به خوبی کار کرده اند و راضی کننده بودند. امیدوارم به آنها بها داده شود. تنها چیزی که آنها می‌خواهند حضور در مسابقات مختلف و کسب تجربه است، آنها در این رقابت مهم آبدیده شده اند و خیلی به بالا رفتن اعتماد به نفس شان کمک کرد.

   

  * به نظر سجاد مشایخی، گارد راس تیم ملی هماهنگی خوبی را با شما پیدا کرده بود.

  س از مصدومیت سامان ویسی نیاز زیادی به مشایخی داشتیم و این بازیکن هم به خوبی وظایفش را انجام داد. سجاد در سه مسابقه آخر تنها بود و به همین دلیل در هر بازی با او حرف می زدم که کمتر خطا کند. سه، چهار بازی بسیار مهم را انجام داد که راضی کننده بود. در کنار او هم آرمان زنگنه، بهنام یخچالی و ارسلان کاظمی خیلی به موفقیت تیم کمک کردند.

   
   

  * خودت هم در یکی دو بازی دچار مصدومیت شدی اما با همان روند ادامه دادی، مشکل نبود؟

  واقعاً بدن درد شدیدی دارم و آن هم به این علت است که پیش از مسابقات تنها چهار جلسه با تیم تمرین کردم. همین حالا نیز مچ پایم دچار تورم شده است، در بازی فینال به دلیل خستگی زیاد نمی‌دانستم که در کجا هستم، اما با درد ادامه دادم چون قهرمانی تیم ملی برایم مهم بود.

   

  * مانند همیشه در مسابقات آسیایی عنوان ارزشمندترین بازیکن را دریافت کردید.

  اینها مهم نیست، من همیشه گفتم قهرمانی تیم ملی و سربلندی آن بر همه چیز ارجح است. حامد حدادی ها مهم نیستند.

   

  * پس از شکست مقابل هم چین انتقادهایی به عملکرد تیم ملی شد نظرتان چیست؟

  آن بازی یک اتفاق بود که تنها به خاطر همان ناهمهانگی بود. البته خود ما از خیلی ها گلایه داریم چون حمایت درست و حسابی نشدیم، از جمله صداو سیما، نه به خاطر پخش مسابقات بلکه به خاطر گزارشگری بود که به جای حمایت تنها انتقاد می‌کرد. متأسفانه در ایران درحین گزارش آنقدر متلک می‌اندازند که روی اعصاب بازیکن می روند. گزارشگر وظیفه‌اش گزارش بازی است، نه اینکه از بازیکن، مربی و فدراسیون انتقاد کند. البته دیگر این چیزها برای ما مهم نیست

   

  * سجادی معاون وزیر ورزش هم گفته است ما مسئول بی‌توجهی به بسکتبال نیستیم، اینها ناراحت‌تان نمی‌کند؟

  هر مسئولی آمده این حرف‌ها را زده است، می‌گفتند که حمایت می‌کنیم اما 10، 12 سال است که هیچ اتفاقی نیفتاده است. ما هم آنقدر گفته‌ایم که دیگر خسته شده‌ایم.

   

  ادامه کار برای تیم ملی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

  مسابقات مهم جام جهانی، بازی های آسیایی را در پیش داریم، باید خیلی آماده شویم، ما در کاپ آسیا 30، 40 درصد آماده بودیم و قهرمان شدیم، اما کار زیاد داریم و باید سخت تمرین کنیم. رقابت‌های کاپ آسیا برای ما مانند بازی‌های تدارکاتی بود.

   

  *بار دیگر در چین بازی کردی، آیا پیشنهادی برای ادامه حضور در این کشور داشتی؟

  فعلا در این خصوص هیچ تصمیمی نگرفته‌ام. تیم ملی بازی های مهمی در پیش دارد و باید به آنها فکر کنم. وقت برای انتخاب باشگاه هنوز زیاد است.

   
  * حرف پایانی؟

  از همه می‌خواهم که تیم ملی را حمایت کنند تا امسال در دو رویداد مهم بتوانیم نتیجه بگیریم.

   

   

  بسکتبال -کاپ آسیا-قهرمان-حامد حدادی-سنتر تیم ملی بسکتبال