• کروش هفته پایانی مرداد در تهران - ۱۳۹۳/۰۵/۱۲
 •  

   

   

   

  کروش هفته پایانی مرداد در تهران


  با وجود اتمام رسمی قرارداد کارلوس کروش با تیم ملی ایران و توافق فدراسیون با این مربی پرتغالی برای تمدید قرارداد، کروش هنوز به ایران برنگشته است اما ظاهرا طی برنامه قبلی قرار است کارلوس کروش هفته پایانی مرداد به ایران بیاید. کروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2014 که قراردادش 31 جولای (9 مرداد) با فدراسیون تمام شد، طبق توافق دوباره با علی کفاشیان رییس فدراسیون قرار بود پس از این تاریخ به ایران بازگردد و قرارداد جدیدش را امضا کند اما هنوز برنگشته است. کروش قرار است 15 تا 20 آگوست (24 تا 29 مرداد) عازم ایران شود و با تغییراتی که در تعاریف حقوقی بعضی بندهای قراردادش ایجاد می‌کند، قرارداد جدید را با فدراسیون امضا کند. در حالی که بعضی رسانه‌ها به نقل ازعباس ترابیان عنوان کرده‌اند کروش الان هم سرمربی تیم ملی بوده و هزینه‌ها‌یش برعهده فدراسیون است اما شروع کار این مربی با تیم ملی در صورت عقد قرارداد، از زمان امضای آن یعنی همان اواخر مرداد خواهد بود و وقتی قراردادی هنوز امضا نشده نمی‌تواند هزینه‌ای برای فوتبال ایران دربر داشته باشد. فدراسیون فوتبال هنوز از تاریخ دقیق بازگشت کروش مطلع نیست، بنابراین سفر این مربی به خارج از کشور نمی‌تواند مرخصی مشخص از پیش تعیین شده باشد. گفته می‌شود که کروش هفته آخر مرداد ماه با پرواز فرست کلاس هواپیمایی امارات به تهران خواهد آمد.

  نبی: بلیت کروش OK شد
  مهدی‌محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرد کارلوس کروش به زودی به تهران سفر خواهد کرد. نبی درباره زمان حضور کروش در ایران برای تمدید قرارداد با فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: «قرارداد کروش با فدراسیون فوتبال ایران تا 10 مرداد بود و اکنون باید قرارداد جدید با این مربی منعقد شود. بلیت پرواز کروش برای سفر به تهران تهیه شده و تا چند روز آینده این مربی به تهران خواهد آمد و با کفاشیان مذاکرات نهایی برای عقد قرارداد را انجام خواهد داد. آمدن کروش به تهران قطعی است و تا چند روز آینده شاهد حضور او در کشورمان خواهیم بود


  تعجب کروش از انتقال دژاگه به العربی
  اشکان دژاگه هافبک تاثیرگذار تیم ملی همه را غافلگیر کرد. خبر قرارداد 4 ساله این بازیکن با باشگاه العربی قطر اما غافلگیرکننده‌تر از خبر انتقالش به حوزه خلیج فارس بود. اشکان تا جام جهانی روسیه با قطری‌ها قرارداد بست تا تمام آنهایی که تصور می‌کردند فصل آینده او را دوباره در اروپا می‌بینند رویای خود را از دست رفته بدانند. دژاگه بعد از جام جهانی با پیشنهادهای مختلف اروپایی مواجه بود اما ترجیح داد به پیشنهاد 5 میلیون پوندی باشگاه العربی پاسخ مثبت بدهد تا به لیگ ستارگان قطر ملحق شود. این اتفاق در حالی رخ داد که کارلوس کروش سرمربی تیم ملی هم مثل تمام ایرانی‌ها از انتقال اشکان به قطر متعجب شده است. او با شنیدن خبر قرارداد 4 ساله اشکان با العربی به شدت ابراز ناراحتی کرده و گفته است که فکر نمی‌کرد دژاگه به این زودی راهی آسیا شود. معمولا بازیکنان تیم ملی سعی می‌کنند نظر کارلوس کروش را هم درباره پیشنهاد‌های خود بپرسند اما گویا اشکان هیچ تماسی با سرمربی ایران نداشته است.
   

  منبع : خبر ورزشی

  اشکان دژاگه-کارلوس کروش -قطر-فوتبال- روسیه- جام جهانی