• مجیدی وکریمی بازیکن تاثیرگذار و محبوب در فوتبال ایران - ۱۳۹۲/۰۸/۱۰
 •  

   

   

   

   

  فکر نمی‌کنم بعد از مجیدی و علی کریمی بازیکن تاثیرگذار و محبوبی در فوتبال ما باقی مانده باشد. با احترامی که برای تمام بازیکنان فوتبال قائلم اما موثرترین بازیکنان فوتبال ایران همین دو بازیکن بودند . با احترامی که برای تمام بازیکنان فوتبال قائلم اما موثرترین بازیکنان فوتبال ایران همین دو بازیکن بودند. نسل بازیکنان تاثیرگذار از بین رفته و فکر نمی‌کنم دیگر بازیکنانی با چنین شرایطی در فوتبال ما ظهور کنند.

   
   

  خداداد عزیزی در خصوص خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال گفت: زمان خداحافظی هر بازیکن به تشخیص خود اوست و هر کس مصلحت خود را بهتر از دیگران می‌داند. فرهاد بازیکن باتجربه‌ای بود که سالیان سال تجربه‌های مختلفی در فوتبال به دست آورده و حتما خودش به این نتیجه رسیده که الان بهترین زمان برای خداحافظی اوست. البته فکر نمی‌کنم که بی‌دلیل بوده و برای رضای خدا تصمیم به خداحافظی گرفته باشد.

  فرهاد کار خوبی کرد که در اوج فوتبالش خداحافظی کرد، چون همیشه در اوج کنار رفتن باعث ماندگاری در اذهان می‌شود. نباید مثل بعضی از بازیکنان آنقدر در فوتبال باقی ماند که فسیل شود و از او خواهش کنند از فوتبال کناره‌گیری کند.

  فرهاد 37 سال سن داشت و به نظرم موقع خوبی از فوتبال رفت. حالا اینکه رفتن او به استقلال ضربه می‌زند یا نمی‌زند را من نمی‌دانم و باید از قلعه‌نویی پرسید چرا که او با این بازیکنان زندگی می‌کند.

  خداداد با اشاره به نحوه خداحافظی فرهاد ادامه داد: خداحافظی او را که دیدم واقعا متاسف شدم اما انتظاری هم جز این نمی‌رود. ما در فوتبال چه چیزی بلد هستیم که نحوه برگزاری بازی خداحافظی برای ستاره‌هایمان را بلد باشیم. استقبال، بدرقه، تجلیل و گرامیداشت کدام یک را خوب برگزار می‌کنیم که خداحافظی بازیکنانمان را خوب برگزار کنیم. خود من که عطای خداحافظی در فوتبال را به لقایش بخشیدم و خیلی ناگهانی از فوتبال رفتم چون تنها چیزی که برای آقایان مهم نیست احترام به کسوت و جایگاه ملی‌پوشان ایران است.

  فکر می‌کنم تنها کسی که خوب از فوتبال خداحافظی کرد احمدرضا عابدزاده بود و گرنه بقیه بازیکنان چه طور از فوتبال خداحافظی کردند؛ شما به نحوه خداحافظی کریم باقری دقت کنید. تا به حال ملی‌پوشی در شأن کریم باقری را دیده بودید که در کشور خارجی از فوتبال کنار برود؟ باقری باید در ایران و مقابل تماشاگران کشورمان از فوتبال کنار می‌رفت نه در دبی. خود من که این مدلی‌اش را ندیده بودم

  عزیزی ادامه داد: خداحافظی مهدوی‌کیا هم باعث ناراحتی تمام ایران شد. مگر ما برای علی دایی و امثال او بازی خداحافظی در شأن‌شان برگزار کردیم؟ خوشحالم که خودم در 34 سالگی خیلی بی سر و صدا در راه‌آهن از فوتبال خداحافظی کردم و کسی هم نفهمید که چه شد من از فوتبال رفتم هر چند که خیلی‌ها هم از رفتن من خوشحال شدند.

  خداداد عزیزی ، خداحافظی فرهاد مجیدی ، علی کریمی ، فوتبال ، استقلال ، پیروزی ،