• هدف بلاتر از سفر به ایران - ۱۳۹۲/۰۸/۱۶
 •  

   

   

   

  ایران و امریکا در یک گروه

   

  سپ بلاتر در خصوص هدفش از سفر به ايران به سايت فيفا گفت: هدف من از سفر به ايران ملاقات با مسئولين فدراسيون فوتبال ايران است که خيلي وقت بودنتوانسته بودم به اين کشور سفر کنم. سال گذشته قصد سفر به اين کشور راداشتم ولي آن را به تعويق انداختم ولي حالا زمان مناسب و خوبي براي سفر به آنجا است تا بابت صعود ايران به مرحله پاياني جام‌جهاني 2014 برزيل به مردم اين کشور تبريک بگويم. مردم ايران از اينکه تيم‌شان به مرحله پاياني جام‌جهاني 2014 برزيل رسيده‌‌ اند، خيلي خوشحال هستند و همين احساس فوق‌العاده‌اي به آنها داده است.
      رئيس فيفا در خصوص ملاقات با روحاني اظهار داشت: کشور ايران اخيرا دچار تغييراتي شده و ملاقات بارئيس‌جمهور،‌ روحاني باعث افتخارم است. در ملاقاتي که با رئيس‌جمهور ايران خواهم داشت در خصوص آينده اين کشور و آينده فوتبال ايران صحبت مي‌کنيم چون ايران کشوري بزرگ با فوتبالي فوق‌العاده است.


  بلاتر در خصوص رويارويي احتمالي ايران و آمريکا در جام‌جهاني 2014 هم تاکيد کرد: ايران درجام‌جهاني 1998 فرانسه با تيم ملي آمريکا بازي کرد و ممکن است درجام‌جهاني 2014 برزيل باز هم اين 2 تيم با هم مصاف کنند. احتمال اين که ايران و آمريکا که هر 2 واجدالشرايط حضور در مرحله پاياني جام‌جهاني شده‌اند در قرعه‌کشي که صورت مي‌گيرد در يک گروه قرار بگيرند هم وجود دارد.

  رئيس 77 ساله فيفا تصريح کرد: همچنين در ملاقاتي که با روحاني خواهم داشت درمورد مشکلات تحريم‌هاي جهاني که هنوز هم بر ايران وجود دارد، صحبت مي‌کنم. اين تحريم‌ها مشکلاتي را براي ما هم به وجود آورده و مانع از اين شده تا ما نتوانيم به منظور بهبود وضعيت فوتبال اين کشور کمک کنيم و نتوانيم در صورت نياز کمک‌هاي مالي خود را از طريق سيستم برنامه مالي فيفا ارائه دهيم.

   


  بلاترهمچنين در آستانه برگزاري ديدارهاي مرحله پلي‌آف جام‌جهاني 2014 برزيل گفت که ديدن بازي 2 تيم او را بيشتر از بقيه به هيجان ‌آورده و گفت: از حضورتيم ملي اردن در بازي پلي‌آف بين‌المللي و تيم ايسلند در مرحله پلي‌اف اروپا شگفت‌زده شدم. به نظرم هر 2 تيم شانس حضور در مرحله پاياني جام‌جهاني 2014 را دارند و در حال حاضر پشت در اين رقابت‌ها هستند و درهاي برزيل رابه صدا در مي‌آورند تا شايد دراين رقابت‌ها به روي آنها باز شود. به هرحال معجزه هم جزيي از فوتبال است .

  وي همچنين تصريح کرد: تيم‌هاي حاضر در مرحله پلي‌آف شور و هيجان را براي هواداران‌شان به ارمغان خواهندآورد ولي ما به دنبال راهي هستيم تا تيم‌ها بدون نياز به حضور در مرحله پلي‌آف تکليف‌ شان براي صعود به مرحله پاياني اين تورنمنت معتبر قطعي شود.

  ایران و امریکا ، سپ بلاتر ، فوتبال