• تراکتورسازی یک - استقلال یک / تساوی به سود پرسپولیس - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸
 •  

   

   

   

   

   

   

  تراکتورسازی و استقلال در پایان نود دقیقه به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

   
   

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بازیکنان تراکتورسازی هنوز خودشان را در زمین پیدا نکرده بودند که استقلال موفق شد دروازه این تیم را باز کند. در همان دقیقه سوم بازی بود که استقلال صاحب یک پرتاب اوت از کنار نقطه کرنر شد. آندرانیک تیموریان توپ را به سمت دروازه تراکتورسازی پرتاب کرد و آرش برهانی صاحب یک موقعیت شد. برهانی که این فصل نتوانسته دقایق زیادی در ترکیب استقلال بازی کند، از این فرصت استفاده کرد و گل اول مسابقه را به نام خودش ثبت کرد. آرش برهانی از زمانی فرصت بازی پیدا کرده که فرهاد مجیدی خداحافظی کرده و بازیکنان استقلال هم یکی یکی مصدوم می‌شوند. با این حال او در همین مدت کوتاه، دو گل حساس برای تیمش زده. یکی در بازی با تراکتورسازی و دیگری هم در مسابقه عقب افتاده با سایپا.


  اما گل آرش برهانی در دقایق اول بازی زده شد و تراکتورسازی فرصت زیادی برای جبران گل خورده داشت. تراکتورسازان که در خانه خود و مقابل چشم ده‌ها هزار هوادار خود بازی می‌کردند، بارها به سمت دروازه استقلال رفتند و موقعیت‌های زیادی ایجاد کردند. در همان نیمه اول آن‌ها چند موقعیت برای باز کردن دروازه استقلال ایجاد کردند اما در نهایت نیمه اول با همان یک گل برهانی به پایان رسید. استقلال پیروزی در نیمه اول را مدیون مهدی رحمتی بود که با درخشش خود، چند موقعیت گلزنی را از حریف گرفت.


  در نیمه دوم تراکتورسازی دست از حمله به سمت دروازه استقلال برنداشت. آن‌ها باز هم حملاتی به سمت دروازه استقلال انجام دادند که در این میان استقلالی ها هم سعی داشتند در ضد حملات به گل دوم برسند. سرانجام در دقیقه 66 یکی از حملات تراکتورسازی به بار نشست و تیم تبریزی گل مساوی را زد. در این لحظه، سعید دقیقی روی ارسال از کنار زمین صاحب موقعیت شد و از داخل محوطه 6 قدم استقلال، با یک ضربه آرام بیرون پا دروازه مهدی رحمتی را باز کرد. با این گل ورزشگاه تبریز منفجر شد و هواداران تراکتورسازی که با وجود بارش باران، سکوها را پر کرده بودند، پاسخ تشویق هایشان را گرفتند.

   

                                                                                          

   

  با مساوی شدن بازی، استقلالی‌ها رفته رفته از فشار حملات تراکتورسازی کم کردند و به خودشان آمدند. آن‌ها در 10 دقیقه پایانی بازی چند حمله خطرناک به سمت دروازه تراکتورسازی انجام دادند. در یکی از این حملات، در دقیقه 86 ساموئل از چند متری دروازه تراکتورسازی یک ضربه خطرناک زد که حامد لک دروازه بان تیم تبریزی آن را مهار کرد. در دقیقه 90 هم استقلال صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که جواد نکونام ضربه‌ای زیبا به توپ زد اما حامد لک این توپ را به زحمت مهار کرد تا آخرین فرصت گلزنی استقلالی‌ها هم از دست برود. چند دقیقه بعد داور سوت پایان مسابقه را زد تا نتیجه مساوی برای این بازی ثبت شود.

  با این نتیجه، تراکتورسازی 26 امتیازی شد و در رده سوم جدول قرار گرفت. استقلال هم با یک بازی کمتر 24 امتیازی است و در رده ششم ایستاده. این مساوی بیش از هر تیمی به سود پرسپولیسی ها بود چراکه اگر تراکتورسازی بازی را می برد، صدرنشین می‌شد و اگر استقلال برنده می شد، احتمال اینکه استقلال قهرمان نیم فصل شود بالا می رفت. البته استقلالی ها هنوز شانس کسب عنوان قهرمانی نیم فصل را دارند چراکه اگر آن ها بازی عقب افتاده خود را با تفاضل دو گل ببرند، صدرنشین می شوند و بالاتر از پرسپولیس قرار می گیرند.

  در دیگر مسابقه امروز، سایپا با نتیجه دو بر یک صبای قم را شکست داد. کاوه رضایی و حامد شیری گل‌های سایپا را زدند و تک گل صبا هم توسط رضا عنایتی به ثمر رسید

   

  .

  باشگاه تراکتورسازی - باشگاه استقلال -